به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی درباره «احیای آرمان های امام حسین(ع) در جامعه مهدوی» در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

ظهور امام زمان(عج) پازلی است دارای ابعاد و زوایای مختلف و تکمیل تمامی قطعات آن، منجر به فرج و تحقق انقلاب جهانی مهدوی می شود. ما هرچند علم و آگاهی کافی از تمامی این قطعات نداریم  اما در همین حد می دانیم  که یکی از پایه های اصلی انقلاب مهدوی قدرتمندی و توانایی بالای شیعیان و یاران امام زمان(عج) است.

بر این اساس منتظران یاری امام مهدی(عج)، باید همیشه و هر زمان در اوج ورزیدگی و اقتدار و آمادگی باشند؛ یعنی آنان باید همیشه و در هر حال در اوج آمادگی و ورزیدگی و قدرت باشند و اگر موفق به درک عصر ظهور هم نشدند با این اقتدار و توانایی خود، بر دل و جان دشمنان اسلام و ولایت ترس و لرزه بیندازند!

این آمادگی و چالاکی مداوم نه تنها  نقش مهمی در  همراهی و پیروزی قیام شکوهمند جهانی دارد بلکه تاثیر بسزایی نیز در زندگی فعلی شخص و جامعه دارد. مراسم شکوهمندی مثل زیارت اربعین و حضور خیره کننده میلیونی شیعیان و محبان ولایت در آن، پیام ها و  مفاهیم زیادی برای جهان دارد.

زیارت جمعی و باعظمت اربعین ورزیدگی و توانایی لازم برای نصرت و یاری امام زمان(عج) را به وجود می آورد و شکوه شیعه را به دنیا نشان می دهد. این شکوه و عظمت در عصر ظهور چند صد برابر خواهد شد.


منبع: خبرگزاری شبستان