به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در میان زائران اربعین، زائران معصومی هستند که شوق دیگری آنان را به این راه کشانده. شوقی که ریشه در فطرت دارد. کودکانِ معصوم شیعه به فرموده معصومین(علیهم السلام) از باقی مانده گِل اهل بیت (علیهم السلام) آفریده شده‌اند و به واسطه این پیوند، در شادی اهل بیت شاد و در سوگشان، اندوهگین‌اند.

کودکانی که مثل پدر و مادرشان، پیراهن مشکی به تن کرده‌اند و علی رغم سختی‌های راه همراه خانواده از نجف با پای پیاده به سمت کربلا راهی شده‌اند.

و حالا رسالت ما در مقابل اینهمه شوق و اردات معصومانه چیست؟

دنیای کودکان، دنیای بازی ست، آن‌ها بازی را جدی می‌گیرند. آن‌ها بازی را زندگی می‌کنند.

در همین راستا، مرکز فرهنگی هنری گل نرگس ، اسباب بازی‌های دست سازی را آماده کرده است. یک اسباب بازی ساده که با توپ، پارچه ی سبز، کش و روبان مشکی درست شده است.

هدیه ای که کودکان را در مسیرپیاده روی، سرگرم می‌کند و خستگی شان را می زداید.

بچه‌ها می‌توانند پارچه سبز روی توپ‌ها را که در مسیر پیاده روی به خاک قدوم زائران تبرک می‌شود؛ به عنوان یادگاری و تبرک نگاه دارند. پارچه سبزی که نماد معنویت و زیارت است.

اینجا، در مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران، دست کرامت حسین(علیه السلام) برای جا مانده‌های پیاده روی اربعین سفره ای پهن کرده است؛ اینجا دست‌های در حسرتِ زیارت،  مشتاقانه مشغول کارند، تا هرچه زودتر اسباب بازی‌های کودکان را آماده کنند. تا به طریقی همپای کودکان زائر باشند.

انتهای پیام/