به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی درباره «آینده پژوهی و تحلیل نشانه های ظهور» در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

مقارنت  حوادث سوریه با اتفاقات جهاني – بخصوص ظهور امام زمان(عج) – مهم ترين و روشن ترين امر در اين زمينه است. خروج سفياني، حرکتي سريع و برق آسا بوده و فاصله زماني چنداني با ظهور امام مهدي(ع) ندارد.

 امام صادق(ع) مدّت زمان خروج او را از ابتدا تا آخر ۱۵ ماه ذکر نموده اند که او ۶ ماه آن را به جنگ مي پردازد و هنگامي که مناطق پنجگانه را تصرّف کند؛ دقيقاً ۹ ماه و نه يک روز بيشتر حکومت مي کند. برخي روايات دوره حکومت او را به اندازه مدّت بارداري يک زن (يعني ۹ ماه) دانسته اند و با توجّه به اين دوره و جنگ ها و فتح هاي او در آن مدّت کوتاه و فرجام او به دست سپاهيان امام زمان(ع)، به اين نتيجه مي رسيم که اين رويدادها بسيار سريع و برق آسا روي مي دهد. در اينجا به اختصار و نه مفصّل به ذکر کارها و اقدامات او مي پردازيم زيرا که روايات صحيحه در مورد جزئيات آن رويدادها اختلاف نظر دارند.

 در حديث ديگري امام صادق عليه‌السلام مي‌فرمايند: «در آن هنگام سه پرچم در شام به اهتزاز درمي‌آيد که پرچم‌هاي سفياني، اصهب و ابقع است و مردم شام زير اين سه پرچم نبرد مي‌کنند». اين حديث به روشني دلالت مي‌کند که خروج اصهب و ابقع با خروج سفياني هم‌زمان است و طبعاً مقارن ظهور حضرت بقية ‌الله عليه‌السلام و از نشانه‌هاي نزديک بودن ظهور خواهد بود. بدون ترديد شورش سفياني از روزي که خروج کرده تا روزي که نام و نشاني از او باقي نباشد، از ۱۴ ماه تجاوز نمي‌کند.

 

منبع: خبرگزاری شبستان


منبع: خبرگزاری شبستان