به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

چهل عدد عجیبی در فرهنگ دینی – ولایی است و برای رسیدن به هر هدف مهم و مقدسی باید چهل گام مهم و اساسی برداشت. بدون تعارف  امام زمان(عج) به یاری ما نیازی ندارد و این ما هستیم که بشدت نیازمند اوییم؛ همان طور که مردم دنیا به شدت محتاج وجود مقدس مصلح الهی هستند. برای اینکه به این توفیق بزرگ دست یازیم باید گام به گام و مرحله به مرحله پیش برویم و  خود را به  وادی نصرت و  همراهی موعد الهی برسانیم.

در گام بعدی منتظر واقعي بايد هميشه سعي کند به ياد حضرت مهدي(عج) باشد. او هر روز  پيمان ياوری خود را با امام(عج) تجديد می کند، براي سلامتي و فرج او هميشه دعا می کند و می گويد: «اللهم کن لوليک الحجة بن الحسن…»(مفاتيح الجنان، اعمال شب 23 ماه مبارک رمضان).

در هر محفل و مجلسي ياد حضرت(عج) را زنده  می کند و مردم را با او آشنا می سازد تا مردم همگي منتظر ظهور باشند. امام عصر(عج) در پيامي چنين فرمودند: «اگر شيعيان ما ـ که خداوند آنان را در راه طاعتش ياري دهد ـ در وفاي پيماني که از ايشان گرفته شد اجتماع کرده و مصمم باشند؛ البته نعمت ديدار از آنان به تاخير نمي افتد و سعادت ملاقات ما براي آنان با معرفت کامل و راستين نسبت به ما، تعجيل مي گردد».(بحار الانوار، ج 53 ، ص176)

البته نبايد فراموش کرد که يک پيرو واقعي در همان گام‌هاي نخستين، به انجام واجبات ـ به خصوص نماز اول وقت ـ و ترک محرمات توجه ويژه‌اي دارد، چرا که بدون اطاعت از اوامر خدا، سخن از انتظار و ياري حضرت حجت(عج) معنا ندارد. خداوند ايمان را همراه با عمل صالح باعث نجات مي‌داند: «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ * وَ الْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِي خُسْرٍ * إِلاَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ».

اینها زمینه پاکی و آمادگی درونی انسان را فراهم می سازند تا کم کم لیاقت و شایستگی ذکر و یاد امام زمان (عج) را به دست آورد. امام مهدی(عج)، تجلی واقعی اسمای الهی بر زمین است و یاد و نام ایشان گام نهادن در وادی توحید و عرفان و ذکر خدای متعال است.

منبع: خبرگزاری شبستان