به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین رحیم کارگر، کارشناس مباحث مهدوی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایران می نویسد:

چهل عدد عجیبی در فرهنگ دینی – ولایی است و برای رسیدن به هر هدف مهم و مقدسی باید چهل گام مهم و اساسی برداشت. بدون تعارف  امام زمان(عج) به یاری ما نیازی ندارد و این ما هستیم که بشدت نیازمند اوییم؛ همان طور که مردم دنیا به شدت محتاج وجود مقدس مصلح الهی هستند. برای اینکه به این توفیق بزرگ دست یازیم باید گام به گام و مرحله به مرحله پیش برویم و  خود را به  وادی نصرت و  همراهی موعد الهی برسانیم.

در گام بعدی منتظر واقعی باید همیشه سعی کند به یاد حضرت مهدی(عج) باشد. او هر روز  پیمان یاوری خود را با امام(عج) تجدید می کند، برای سلامتی و فرج او همیشه دعا می کند و می گوید: «اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن…»(مفاتیح الجنان، اعمال شب ۲۳ ماه مبارک رمضان).

در هر محفل و مجلسی یاد حضرت(عج) را زنده  می کند و مردم را با او آشنا می سازد تا مردم همگی منتظر ظهور باشند. امام عصر(عج) در پیامی چنین فرمودند: «اگر شیعیان ما ـ که خداوند آنان را در راه طاعتش یاری دهد ـ در وفای پیمانی که از ایشان گرفته شد اجتماع کرده و مصمم باشند؛ البته نعمت دیدار از آنان به تاخیر نمی افتد و سعادت ملاقات ما برای آنان با معرفت کامل و راستین نسبت به ما، تعجیل می گردد».(بحار الانوار، ج ۵۳ ، ص۱۷۶)

البته نباید فراموش کرد که یک پیرو واقعی در همان گام‌های نخستین، به انجام واجبات ـ به خصوص نماز اول وقت ـ و ترک محرمات توجه ویژه‌ای دارد، چرا که بدون اطاعت از اوامر خدا، سخن از انتظار و یاری حضرت حجت(عج) معنا ندارد. خداوند ایمان را همراه با عمل صالح باعث نجات می‌داند: «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ * وَ الْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ * إِلاَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ».

اینها زمینه پاکی و آمادگی درونی انسان را فراهم می سازند تا کم کم لیاقت و شایستگی ذکر و یاد امام زمان (عج) را به دست آورد. امام مهدی(عج)، تجلی واقعی اسمای الهی بر زمین است و یاد و نام ایشان گام نهادن در وادی توحید و عرفان و ذکر خدای متعال است.

منبع: خبرگزاری شبستان