به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام روح الله فاطمی‌نسب امشب در موکب مسجد مقدس جمکران در جمع پرشور زائران اربعین حسینی اظهار کرد: ماه محرم و صفر همانند ماه رمضان به‌عنوان شهرالله است به‌طوری‌که ماه رمضان، ماه تعظیم به خداست و ماه محرم و صفر ماه تعظیم برای خدا است.

مشاور تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(س) بیان کرد: اشک ریختن برای امام حسین(علیه السلام) و حفظ و تعظیم شعائر حسینی از اولویت‌های جهان تشیع است که در همه اعصار و قرون چشم جهانیان را به خود دوخته است.

فاطمی‌نسب گفت: اگر در طول مسیر منتهی به کربلای معلی نگاه کنید همه مردم عراق به‌عنوان خادمان سیدالشهدا(علیه السلام) میزبان زوار هستند و هیچ خدمتی را بالاتر از خدمت به زوار سیدالشهدا(علیه السلام) نمی‌دانند.

وی در پایان با اشاره به مطلبی از نماینده آیت الله سیستانی در ایران تاکید کرد: عظمت اربعین حسینی آنقدر برای عراقی‌ها زیاد است که یک سال تمام اموالشان را جمع می‌کنند تا برای زوار اربعین حسینی و زائران امام حسین(علیه السلام) هزینه کنند آن هم با عزت و احترام فراوان، لذا زائران نیز باید نهایت تشکر و قدردانی را از آنان داشته باشند و ایشان را تکریم کنند.

گفتنی است پس از سخنرانی، مراسم عزاداری و سینه‌زنی با حضور مادحین ایرانی و عراقی و صدها عاشق و شیدای امام حسین(علیه السلام) در موکب مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

انتهای پیام/