به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دومین کنگره بین‌المللی لقاءالحسین (علیه السلام) در سالن خاتم الانبیاء عتبه حسینی با حضور اندیشمندان و کارشناسان از کشورهای مختلف برگزار شد.
حجت الاسلام دکتر پارسانیا عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی سخنران اصلی مراسم افتتاحیه این کنگره با اشاره به اهمیت شناخت جایگاه معصومین در عالم هستی گفت: برای شناخت دقیق ائمه اطهار (علیهم السلام) و تحلیل وقایع تاریخی مربوط به ایشان باید این موارد در سه حوزه و روش مطالعاتی مجزا بررسی شود.
حجت الاسلام پارسانیا شناخت حقیقت اصلی اربعین را منوط به مطالعات و تحلیل دقیق سه حوزه تشریعی، تکوینی و رفتار مردم در این دو حوزه دانست و افزود: خداوند هدایت تشریعی ائمه معصومین (علیهم السلام) را در متن تاریخ قرار داده و هر زمانی که کافران به این حقیقت، می خواهند این نور را با فوت دهانشان خاموش کنند با اراده خودش به میدان آمده و همانگونه که وعده داده است نورش را تام می کند.
این عضو هیئت امنیای بنیاد پژوهش مسجد جمکران در پایان با اشاره به اینکه اراده تکوینی خداوند قابل تخلف نیست و قطعا تحقق خواهد یافت اظهار داشت: در حوزه تشریع به لحاظ اختیار بشر این حقیقت الهی به واقعیت نپیوسته است و اوج مظلومیت این امر در شهادت امام حسین (علیه السلام) بروز و ظهور پیدا کرد.
انتهای پیام/