به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمدرضا روح الله زاد در حاشیه بازدید از موکب مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم که امسال به ما توفیق داد تا برای نخستین بار در مراسم اربعین حسینی با همکاری مسجد مقدس جمکران حضور پیدا کنیم.

این کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین افزود: با توجه به اهمیت و جهانی بودن این راهپیمایی عظیم و فرصت طلایی که وجود داشت بر آن شدیم تا برنامه های فرهنگی و تبلیغی را به منظور آگاهی بخشی درباره مساله فلسطین داشته باشیم، لذا در مسیر حرکت زائران درصدد بودیم با جوانانی که احساس می کردیم دارای ظرفیت انتقال پیام مظلومیت ملت فلسطین هستند، گفت وگو کرده و با بیان آخرین تحولات منطقه آنان را با برنامه‌های استکبار جهانی در خاورمیانه آشنا کنیم.

وی ادامه داد: در این راهپیمایی عظیم مردمی ما به دنبال کسانی هستیم که ظرفیت بیان و گفت وگو را دارند تا این پیام مظلومیت را بگیرند و خود در بین سایر زائران سیدالشهداء(علیه السلام) نشر دهند و برای فلسطین و جبهه مقاومت یارگیری کنند.

روح الله زاد با بیان اینکه ما اهدافی را برای حضور در این مسیر داریم، بیان داشت: با توجه به احادیث و روایات زیادی که تاکید دارند دعای مومنین در زیر قبه امام حسین(علیه السلام) به اجابت میرسد، خواستار دعای زائران در زیر قبه مطهر حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) برای آزادی فلسطین هستیم تا از ته دل برای نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف دعا کنند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: امروز مدیریت ناامنی در منطقه با نقش آفرینی رژیم صهیونیستی توسط دولت های استعماری با هدف سلطه بر منطقه و منابع طبیعی و انسانی کشورهای منطقه طراحی شده است تا بدون هیچ مشکل و توقفی این منابع به سمت غرب برود تا نیازهای اولیه خود به انرژی و نیروهای انسانی نخبه را تامین کنند.

این کارشناس سیاسی مسائل فلسطین ادامه داد: متاسفانه امروز به دلیل وجود ناامنی‌هایی که خواسته استکبار است، کشورهای منطقه نا امن و بدون زیرساخت مانده است لذا جوانان و نخبگان کشورهای منطقه که با هزینه‌های همین کشورها به تحصیلات عالیه دست یافته‌اند، با توجه به نبود زیرساخت های لازم در کشورهایشان به سمت غرب مهاجرت می کنند و دولت های غربی علاوه بر کسب ثروت های مالی این کشورها، نخبگان و سرمایه های انسانی این کشورها را به راحتی جذب می کنند.

روح الله زاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اظهارداشت: در همه ادیان الهی تاکید شده است که یک حکومت واحد جهانی که هدفش بسط و گسترش عدالت و حاکمیت حق و پیروان حق در سطح جهان است، در این منطقه به وسیله فردی که ذخیره آخرین الهی از نسل انبیا و اولیا است بر برپا خواهد شد، این موضوع موجب شده که جبهه زیادی خواه استکبار که تاسیس این حکومت جهانی را مخالف مطالبات ظالمانه خود می داند با تاسیس پایگاهی نظامی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه بکوشد تا تحقق این وعده الهی را به تاخیر انداخته یا اگر بتواند به محض ظهور این منجی الهی آن را از سر راه سلطه خود بردارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: این نگاه کشورهای زیادی خواه ناشی از تفکرات مادی گرایانه حاکم بر جوامع آنان است که منابع جهان را معدود و محدود می دانند که روزی به پایان خواهد رسید، از این رو تلاش دارند تا بر این منابع تسلط یافته و بهره مندی خود را از آنها طولانی تر کنند.

وی ادامه داد: این نگاه مادی گرایانه موجب شده است تا در غرب ما شاهد شکل گیری تفکر نژاد پرستی باشیم که انسان غربی را انسانی برتر می داند که شایستگی سلطه بر منابع موجود و محدود جهان را دارد، از این تفکر نژاد پرستی ما شاهد تولد نظریه هایی مانند تنازع بقا هستیم که اینگونه نگاه درحقیقت توجیه کننده سیاست های جنگ افرزانه و سلطه طلبانه غرب است.

وی خاطرنشان کرد: لذا از این بستر نژاد پرستانه غربی ما شاهد تلاش کشورهای استکباری برای سلطه در منطقه هستیم که مولودی نامبارک و نامشروع بنام اسرائیل در حقیقت زاده این نگاه نژاد پرستانه و جنگ افروزانه در میان سیاست مداران غربی و استعماری است.

وی بیان داشت: اعلامیه دولت انگلیس مشهور به « اعلامیه بالفور» با همین هدف صادر شد و لرد بالفور وزیر خارجه وقت بریتانیا طی مقاله ای در همان زمان می نویسد که اندیشه صهیونیسم خوب یا بد، زشت یا زیبا ریشه در آرزوها و آرمان های ما دارد از این رو تاسیس یک وطن یهودی در سرزمین کهن فلسطین برای منابع بریتانیا بسیار مهم تر از ۷۰۰هزار عرب متعصبی است که در این سرزمین باستانی زندگی می کنند.

این فعال سیاسی حوزه فلسطین خاطرنشان کرد: جنگ فرقه ای و مذهبی که هم اکنون در منطقه به راه افتاده است در حقیقت با مدیریت غرب و رژیم صهیونیستی بوده و متاسفانه برخی از کشورهای منطقه از جمله رژیم سعودی، ترکیه، قطرو امارات به عنوان پیمانکار رژیم صهیونیستی در آن نقش فعالی داشته که استمرار این حرکت در حقیقت تامین کننده امنیت برای این رژیم جعلی بوده، همچنین با تضعیف توان مندی ها و اقتصادی کشورهای منطقه موجب تجزیه این کشورها خواهد شد.

وی گفت: قیام امام حسین علیه السلام برای امر به معروف و نهی از منکر بود، یزید منکر بزرگ آن زمان بود و حضرت در مقابل این منکر زمان قیام کرد و فرمود « هرگز چون منی با چون یزیدی بیعت نمی کنم» و این پیام جاودانه حضرت سیدالشهدا علیه السلام برای همه نسل ها است تا یزیدیان زمان خود را بشناسند و در مقابل آنان قیام کرده و در تحقق حق و عدالت بکوشند.

وی ادامه داد: امروز یزید زنده نیست اما یزدیان زمان هستند و آمریکا منکر بزرگ عالم و رژیم کودک کش صهیونیستی هم منکر بزرگ منطقه است، بنابراین قیام در برابر این منکران حرکتی حسینی و زینبی است.

روح الله زاد تصریح کرد: امروز باید با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در برابر جبهه استکبار و استعمار ایستادگی کرد و باید در صحنه بود، حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی بدون رویکرد سیاسی و اندیشه های اسلامی فاقد ارزش است باید تلاش کنیم بافرهنگ سازی شور حسینی را به شعور حسینی تبدیل کنیم.

انتهای پیام  /