به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اجتماع عظیم عزاداران حسینی «مع امام منصور» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
بر اساس این گزارش هزاران نفر از عزاداران حسینی، از ظهر امروز از حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) در هوای سرد و بارانی و با پای پیاده به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت کردند. اقشار مختلف مردم با در دست داشتن پرچم‌های مزین به نام اهل‌بیت(علیهم السلام) مسیر بلوار پیامیر اعظم(صلی الله علیه و آله) را عاشقانه با پای پیاده به سمت وعده‌گاه منتظران طی کردند.

هیئت‌های مختلف در این بلوار با برپایی موکب‌های متعدد به پذیرایی از عزاداران حسینی پرداختند.

این خیل کثیر جمعیت ساعت ۱۵ با تجمع در میدان آل یاسین در مراسم تشییع پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم شرکت کردند.
حجت الاسلام یاسین حسین آبادی در جمع شرکت کنندگان در مراسم تشییع مداحی کرد و سپس خادمان مسجد مقدس جمکران با همراهی هزاران عاشق و دلباخته امام حسین(علیه السصلام) با شعار لبیک یازینب و لبیک یا حسین، این شهدای والا مقام را تا شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران تشییع کردند.

حاج رضا عاصی در ادامه مراسم در اجتماع عظیم عزاداران حسینی به قرائت زیارت اربعین، مرثیه سرایی و مداحی پرداخت و پس از آن حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی سخنرانی کرد.
سخنران مسجد مقدس جمکران با تأکید بر حضور پر شور در تشییع پیکر مطهر شهدای مدافع حرم، گفت: ما باید پاسخگوی خون پاک شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم باشیم، چرا که امنیت امروز را مدیون این شهدا هستیم.
پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی، آیت الله حسینی بوشهری نماز میت را بر پیکر این دو شهید بزرگوار با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران و هزاران نفر از دلدادگان حسینی اقامه کرد.

در ادامه، نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران اقامه شد  و در پایان حاج عباس محمدی پور در میان شرکت کنندگان در اجتماع عظیم عزاداران حسینی «مع امام منصور» در مسجد مقدس جمکران به مداحی و روضه خوانی پرداخت.

بخش‌های مختلف مسجد از جمله مرکز فرهنگی هنری گل نرگس، دارالقران، کارگاه آموزش خانواده، واحد ارشاد و مشاوره و دیگر بخش‌های معاونت فرهنگی مسجد مختلف جمکران از صبح امروز ویژه برنامه‌هایی با محوریت اربعین حسینی برای زائران و مسافران مشرف شده به این مکان مقدس اجرا کردند.

خادمان بخش‌های اجرایی مسجد جمکران نیز از نخستین ساعات امروز برای خدمت‌‌رسانی و پذیرایی از عزاداران حسینی در تلاش بودند.

برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی از زائران با ناهار، میان وعده و چای، فعالیت خادمان واحد ویلچر و خودروهای زائر بر و اماده کردن شبستان کربلا برای اسکان مسافران از جمله خدماتی است که امروز به زائران اربعین ارائه شد.

برپایی مجموعه غرفه‌های تبلیغی با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در صحن رسول اعظم(ص) نیز از دیگر برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در روز اربعین بود.

انتهای پیام/