با توجه به اينکه سنين کودکي بسيار حساس و قابل توجه است و پايه و اساس شخصيت و اعتقادات فرد در آن شکل مي گيرد تصميم گرفتيم تا به فعاليت هاي صورت گرفته توسط بنياد فرهنگي مهدي موعود(عج) در اين زمينه بپردازيم.

به گزارش خبرگزاري آريا از البرز، بنياد فرهنگي مهدي موعود(عج) در کرج طي چند سال گذشته به برگزاري دوره هاي گوناگون در مقاطع سني اقدام کرده است.

سيد محمد حسين مهدوي نيا مدير اجرايي کودک و نوجوان مرکز تخصصي مهدويت در اين گفت و گو ضمن بيان کلام شيواي اميرالمومنين(ع) در ارتباط با اهميت توجه به آموزش و تربيت کودکان گفت: علي رغم فعاليت هاي خوب قرآني که در کشور انجام شده متاسفانه مساله آموزش و تربيت کودکان مورد غفلت واقع شده است.

سيد محمد حسين مهدوي نيا افزود: با توجه به اينکه استکبار بر روي مقطع مهد و پيش دبستاني سرمايه گذاري کرده و متاسفانه بعد از انقلاب اين مساله مورد غفلت واقع شده ، بنا به احساس ضرورت، حرکت در اين مسير را آغاز کرديم تا نسلي تربيت کنيم که ثمره بزرگي در اين مسير باشد.

وي اظهار داشت: در راستاي تحقق اين هدف، کارگروهي در بنياد تشکيل و تحقيقاتي انجام شد که بالاخره منجر به تصويب طرحي با عنوان ياران آفتاب گشت.

براي انجام اين 4 سال کار تحقيقاتي انجام شد و يکسال است که به صورت عمومي در حال اجراست و اميد است که بتوانيم فرهنگ ناب مهدوي را در بذر وجود کودکان بکاريم.

مدير اجرايي کودک و نوجوان مرکز تخصصي مهدويت برگزاري دوره هاي مهارت افزايي مربيان را گامي در جهت بهبود عملکرد مربيان دانست و گفت: اين موسسه تا کنون 900 نفر را در قم و مراکز استان ها تحت پوشش و آموزش قرار داده که بازخورد خوبي داشته است.

ناگفته نماند تا کنون نيز 7 دوره مهارت افزايي در استان البرز برگزار شده که با استقبال خوبي مواجه شده است.

سيد محمد حسين مهدوي نيا بيان داشت: اين دوره به مدت 8 روز در قالب 64 ساعت آموزشي و کارگاهي برگزار و در پايان دوره از مرکز قم گواهي پايان دوره به شرکت کنندگان عزيز اهدا خواهد شد.

وي با تاکيد بر ارائه محتوا توسط کارشناسان مرکز تخصصي افزود: اين اقدام نيز گامي در جهت ارتقاي توانمندي مربيان است تا بتوانند محتواي يکساله خوبي به جديدترين شيوه ها در قالب 8 جلد کتاب به مخاطبان خود ارائه کنند.

مدير اجرايي کودک و نوجوان مرکز تخصصي مهدويت در پايان گفت: در مجموعه هاي تحت پوشش بنياد 40موسسه اين طرح را اجرا کرده اند و با همکاري و پيگيري خوبي که بنياد البرز با مرکز تخصصي مهدويت جهت برگزاري اين دوره داشته، ثبت نام هاي خوبي به عمل آمده و در نهايت به صورت ناپيوسته از آبان ماه سال جاري در استان شروع به کار کرده است.


منبع: آریانیوز