با توجه به اینکه سنین کودکی بسیار حساس و قابل توجه است و پایه و اساس شخصیت و اعتقادات فرد در آن شکل می گیرد تصمیم گرفتیم تا به فعالیت های صورت گرفته توسط بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در این زمینه بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری آریا از البرز، بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) در کرج طی چند سال گذشته به برگزاری دوره های گوناگون در مقاطع سنی اقدام کرده است.

سید محمد حسین مهدوی نیا مدیر اجرایی کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت در این گفت و گو ضمن بیان کلام شیوای امیرالمومنین(ع) در ارتباط با اهمیت توجه به آموزش و تربیت کودکان گفت: علی رغم فعالیت های خوب قرآنی که در کشور انجام شده متاسفانه مساله آموزش و تربیت کودکان مورد غفلت واقع شده است.

سید محمد حسین مهدوی نیا افزود: با توجه به اینکه استکبار بر روی مقطع مهد و پیش دبستانی سرمایه گذاری کرده و متاسفانه بعد از انقلاب این مساله مورد غفلت واقع شده ، بنا به احساس ضرورت، حرکت در این مسیر را آغاز کردیم تا نسلی تربیت کنیم که ثمره بزرگی در این مسیر باشد.

وی اظهار داشت: در راستای تحقق این هدف، کارگروهی در بنیاد تشکیل و تحقیقاتی انجام شد که بالاخره منجر به تصویب طرحی با عنوان یاران آفتاب گشت.

برای انجام این ۴ سال کار تحقیقاتی انجام شد و یکسال است که به صورت عمومی در حال اجراست و امید است که بتوانیم فرهنگ ناب مهدوی را در بذر وجود کودکان بکاریم.

مدیر اجرایی کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت برگزاری دوره های مهارت افزایی مربیان را گامی در جهت بهبود عملکرد مربیان دانست و گفت: این موسسه تا کنون ۹۰۰ نفر را در قم و مراکز استان ها تحت پوشش و آموزش قرار داده که بازخورد خوبی داشته است.

ناگفته نماند تا کنون نیز ۷ دوره مهارت افزایی در استان البرز برگزار شده که با استقبال خوبی مواجه شده است.

سید محمد حسین مهدوی نیا بیان داشت: این دوره به مدت ۸ روز در قالب ۶۴ ساعت آموزشی و کارگاهی برگزار و در پایان دوره از مرکز قم گواهی پایان دوره به شرکت کنندگان عزیز اهدا خواهد شد.

وی با تاکید بر ارائه محتوا توسط کارشناسان مرکز تخصصی افزود: این اقدام نیز گامی در جهت ارتقای توانمندی مربیان است تا بتوانند محتوای یکساله خوبی به جدیدترین شیوه ها در قالب ۸ جلد کتاب به مخاطبان خود ارائه کنند.

مدیر اجرایی کودک و نوجوان مرکز تخصصی مهدویت در پایان گفت: در مجموعه های تحت پوشش بنیاد ۴۰موسسه این طرح را اجرا کرده اند و با همکاری و پیگیری خوبی که بنیاد البرز با مرکز تخصصی مهدویت جهت برگزاری این دوره داشته، ثبت نام های خوبی به عمل آمده و در نهایت به صورت ناپیوسته از آبان ماه سال جاری در استان شروع به کار کرده است.


منبع: آریانیوز