به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اعضای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور گفتند: اصولا کارهای پراکنده، همیشه عیوب کثیری را نیز به بار می آورد که نخستین آن، فعالیت های تکراری است؛ یکی از مشکلات دیگر، فعالیت های متناقض است و اشکال دیگر، فعالیت های غیر منسجم خواهد بود.

ایشان افزودند: مسئله مهدویت، مسئله ای است که فرق بسیاری با مسایل دیگر دارد از جمله اینکه دارای بعد جهانی و فرامذهبی است که دارای جهات مشترکی با سایر ادیان است.

معظم له بیان کردند: متاسفانه عده ای دست به فعالیت های ضد وحدت و اختلاف افکن می زنند که به نظر می رسد این فعالیت ها از انگیزه های سیاسی برخودار است.

ایشان خاطرنشان کردند: مسئله مهدویت همیشه موجب سواستفاده دشمنان شده است و برخی از دانشمندان به همین دلیل به طور کلی این حقیقت را نیز منکر شده اند و امروز نیز چندین مهدی و منتسب به امام زمان سربرآورده اند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: بسیاری از معاندان حول مسجد جمکران سواستفاده هایی کردند که خوشبختانه جلوی آنها گرفته شد، زیرا آنها سعی داشتند حقیقت جمکران را دستخوش انحراف کنند.

این مرجع تقلید یادآورشدند: همیشه در کنار کوه های بلند، دره های عمیق تری ایجاد می شود و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که این عرصه مورد سواستفاده واقع نشود که باید جلوی این آسیب ها را گرفت.

وی گفت: یکی از آسیب های این عرصه، مسئله غلو است که نباید کاری کرد که در این زمینه ها، مباحث توحیدی نیز دستخوش تهدید واقع شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: فعالان این عرصه باید باعث ایمان و اعتقاد و ارتباط تازه مردم با امام(علیه السلام) شوند و یکی از بهترین کارهایی که در این عرصه باید انجام شود، بررسی حالات علمایی است که مورد عنایت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) واقع شده اند.

ایشان عنوان کردند: برخی فکر می کنند با چهل بار جمکران رفتن مشکلات آنها حل می شود، ولی نمی دانند که باید رفتار و کردار و اخلاق آنها مهدوی شود.

معظم له خاطرنشان کردند: زیارت آل یاسین دارای 25 سلام به حضرت است که اعمال حضرت را نشان می دهد و سپس ارایه اعتقادات است که مجموعه اعتقادات ما ارایه می شود؛ در ادامه درخواست ها بسیار پرمعنا است و نشان می دهد که رهروان حضرت مهدی چه چیزهایی باید از خدا بخواهند.

این مرجع تقلید اظهارکردند: اگر محتوای این ادعیه و زیارات را بدانیم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد؛ یکی از این زیارات، زیارت جامعه کبیره است که به آثار ولایت اهل بیت(علیهم السلام) اشاره کرده است.

ایشان گفتند: زیارات اهل بیت(علیهم السلام) به طور کلی درس زندگی است؛ در سجده آخر زیارت عاشورا عباراتی وجود دارد که اگر هر کسی آنها را در زندگی خود پیاده کند قطعا اهل نجات خواهدبود.

معظم له بیان کردند: هرچه بر شکوه مسجد مقدس جمکران اضافه می شود، فعالیت تخریبی حسودان بیشتر می شود به همین خاطر باید در جهت حفاظت از این سرمایه ها از جمله اربعین و جمکران و اعتقادات پاک به اهل بیت(علیهم السلام) استفاده کرد.

انتهای پیام/