به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، همایش عهد جانان با هدف تجدید بیعت بیش از دو هزار نفر از دانشجویان و طلاب سراسر کشور با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در شب آغاز ولایت حضرت و با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در شبستان امام علی(علیه السلام)  برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام عباس ابراهیمی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی، جامعهالمصطفی‌العالمیه و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در راستای برگزاری این همایش تقدیر کرد و گفت: امیدواریم خداوند متعال توفیق شناخت و عمل به وظایف را به اقشار مختلف جامعه اسلامی عنایت کند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم، از سربازی امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) به عنوان ویژگی‌ آشکار حوزه‌های علمیه شیعی نام برد و تصریح کرد:‌ روحانیون باید برای رسیدن به این جایگاه تلاش کنند و در این مسیر نسبت به انجام وظایف خود بی‌تفاوت نباشند.

حجت‌الاسلام مرادی مدیرکل فرهنگی جامعهالمصطفی‌العالمیه نیز در این گردهمایی با تاکید بر اینکه رسانه‌های اسلامی به محتوای غنی تولید شده توسط طلاب نیازمند هستند، مطرح کرد: روحانیون باید پیام اسلام را به نقاط مختلف جهان انتقال دهند تا تحقق تمدن نوین اسلامی رقم زده شود.

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عنوان سخنران پایانی این همایش با بیان اینکه جامعه اسلامی باید خود را برای ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) آماده کند، عنوان کرد: هدایت جوامع بشری به سمت زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) یکی از رسالت‌های نظام اسلامی است.

اجرای گروه تواشیح و قرائت بیعت‌نامه به ۱۲ زبان مختلف توسط طلاب نماینده کشورهای قزاقستان، نیجریه، هند، بنگلادش، ژاپن، گینه، افغانستان، استرالیا، فیلیپین، پاکستان، روسیه و آذربایجان از دیگر بخش‌های این همایش بود.

انتهای پیام/ب