به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، هیئت عالی‌رتبه طریقه تیجانیه سنگال به ریاست شیخ احمد نیاس، از رهبران این فرقه  که با هدف تقویت وحدت اسلامی، دیدار با اندیشمندان و آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به کشورمان سفر کرده اند امشب با حضور در مسجد مقدس جمکران با حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت این مکان مقدس دیدار و گفت و گو کردند.

شیخ احمد نیاس در این دیدار به تشریح طریقت تیجانیه پرداخت و نیاس را از شاخه‌های مهم تیجانیه و دارای میلیون‌ها پیرو در آفریقا، اروپا و آمریکا به ویژه سنگال، نیجریه و گینه معرفی کرد که بیشتر رهبران آن از سادات‌ حسنی هستند.

وی در ادامه نقش انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را در ترویج اسلام از شرق به غرب عالم تبیین کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان نیز در این دیدار محبت را اساس دین اسلام دانستند و حب و دوستی پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت ایشان را معیار و شاخص طریقت تیجانیه و مکتب شیعه عنوان کردند.

تولیت مسجد مقدس جمکران انقلاب اسلامی را نشات گرفته از تعالیم قرآن کریم و هدایت های ائمه اطهار(علیهم السلام) عنوان کردند و در ادامه به تشریح سیره و زندگی امام خمینی(ره) و رابطه ایشان با اهل بیت(علیهم السلام) پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با تاکید بر اینکه امام خمینی هیچگاه از آمریکا، انگلیس و کشورهای غربی هراسی به دل راه ندادند، این روحیه ایشان را برگرفته از دستورالعمل های قرآنی و احادیث دانستند و راه امام را راه مقاومت و ایستادگی در برابر حکومت های طاغوتی توصیف کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران منسوب به امام زمان(علیه السلام) است، این مسجد را مکان عبودیت و توحید عنوان کردند.

اقامه نماز در مسجد مقام و بازدید از بخش های مختلف این مکان مقدس از دیگر برنامه های این هیئت تیجانی بود.

انتهای پیام/