به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در جمع زائران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه لحظات استجابت دعا مقارن با لحظات نزول رحمت الهی هستند، اظهار کرد: اکنون لحظه استجابت دعا در این مکان نورانی است، بیایید در این لحظات نورانی برای سلامتی و ظهور حضرت ولی‌عصر(علیه السلام) دعا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امشب شب یلدا و طولانی‌ترین شب سال است، بیان کرد: برخی در این شب دورهم نشسته و بزم شادی فراهم کرده‌اند و کسانی که اینجا هستند از این تعلقات دنیوی دل کندند و شب یلدا را با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) خود جشن گرفته‌اند. امشب شهید مدافع حرم، محمدمهدی هاشمی نژاد نیز در مسجد حضور دارد و مراسم ما را مزین کرده‌است.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه فرهنگ انتظار فرهنگ ناامیدی نیست، تصریح کردند: متون روایی، سیره علما و اتفاقاتی که در این راستا افتاده بیانگر این است که فرهنگ انتظار تنها راه ایجاد امید در زندگی است و انتظار برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) یک امر مطلوب به شمار می‌رود بلکه سبب ایجاد انگیزه برای حرکت افراد است، چراکه فرهنگ سکون نیست فرهنگ حرکت است.

مومنی ادامه داد: انسان باید متوسل به اسبابی شود که او را به سمت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) سوق می‌دهد تا بتواند از طریق آن به بندگی خدا برسد. امام زمان و کسانی که به او متوسل‌اند از حالت افسردگی که به سبب دنیا در انسان ایجاد می‌شود مستثنی هستند و دارای نشاط و آرامش روحی نیز هستند.

وی با اشاره به فرازهایی از دعای روز جمعه اظهار کرد: این روز به نام ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) است و علت نام‌گذاری این روز تقویت فرهنگ انتظار است زیرا انتظار حضرت(عجل الله تعالی فرجه) انسان را از مرگ ظاهری نجات داده و او را حفظ می‌کند.

استاد حوزه علمیه فرازهایی از این دعا را مورداشاره قرار داده و افزود: در این دعا آمده است که امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) دلیل نابودنشدن زمین و اهلش است بنابراین حیات و زندگی ما سراسر به برکت وجودی ایشان است. همچنین در فرازی دیگر به باب الله بودن و حجت خدا بودن ایشان اشاره دارد به این معنا که یاد و نام او همواره انسان را آرام می‌کند.

مومنی با تأکید بر اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) از همه‌کس نسبت به ما دلسوزتر و مهربان تراست، گفتند: اگر ما به یاد ایشان نباشیم، ایشان به یاد ما هستند و برایمان دعا می‌کنند. پس لازم است خودمان و فرزندانمان را به ایشان بسپاریم تا در این وانفسا نجاتمان دهند.

انتهای پیام/خ