به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین تراشیون در دومین جلسه از دوره دانش افزایی مادران مهدوی، مادران موفق که به همت مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد، یکی از شاخصه های مادری را ارتباط کلامی مناسب عنوان کرد و گفت: استفاده از الفاظ خوب، درست و مناسب به صورت مکرر باعث می شود تا کودکانی مودب تربیت کنیم.

وی استفاده از لحن مناسب را در تربیت فرزند بسیار مهم برشمرد و گفت: اگر به جای استفاده از لحن تند و دستوری، بتوانیم از لحن ملایم و دوستانه استفاده کنیم. اینگونه تاثیر گذاری بهتری را روی فرزندان شاهد خواهیم بود.

این کارشناس حوزوی در ادامه به استفاده از زبان بدن برای برقراری ارتباط خوب میان مادر و فرزند اشاره کرد و گفت: اگر هر لحظه کودکان با نگاه کردن به چهره ی پدر و مادر، خستگی و عصبانیت را احساس کنند نمی توانند ارتباط مناسبی را با والدین برقرار کنند.

تراشیون استفاده از برنامه مناسب برای کودکان را از دیگر شاخه های مادری عنوان کرد و افزود: اگر ما برای فرزندان برنامه مناسب نداشته باشیم آنها برای خودشان برنامه ریزی می کنند. استفاده صحیح از تلویزیون و سرگرمی خارج و داخل خانه برای تربیت فرزند بسیار ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین علل لجبازی برخی از کودکان پرداخت و بیان کرد: افزایش وقت بیکاری کودکان موجب لجبازی بیشتر آنها خواهد شد. همچنین خواسته های غیر منطقی از کودکان باعث لجبازی بیشتر از طرف بچه ها می شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اگر فرمول تربیت را بدرستی انجام ندهیم، تربیت مساوی با سخت گیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: زن باید در هر سه مورد زندگی همسر موفق، مادر موفق و بانوی موفق بودن موفق عمل کند تا بتواند خانواده را به جایگاه واقعی و مد نظر اسلام برساند.

انتهای پیام/خ