به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده در جلسه شورای مدیران معاونت اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه بصیرت از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری به ویژه در سال های اخیر است، اظهار کرد: بصیرت به دین، ایمان و باورهای ما باز می گردد. اگر دنیا را پس بزنیم و به قلوبمان نور ایمان بتابد خداوند درهای بصیرت را به رویمان می گشاید.

وی با تاکید بر اینکه برای بصیرت پاداش دینوی نیست و پاداشش اخروی است، ابراز کرد: امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند به خاطر دنیا دوستی قبلها از بصیرت خالی شده است؛ یکی از اثرات دوری از بصیرت، دنیا دوستی است و در جای دیگر می فرمایند هر گاه نگاه بصیرت کور باشد نگاه چشم سودی نخواهد داشت.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران افزود: در صدر اسلام و پس از فاجعه سوزاندن درب منزل امیرالمومنین(علیه السلام) و بستن دست های ایشان برای بیعت، افرادی زیادی همچون مقداد، اباذر و سلمان بودند و سکوت کردند و تنها کسی که در آنجا دست به شمشیر برد زبیر بود.

حاجی ادامه داد: باید بررسی کرد که اینجا بصیرت با کدام گروه بود؟ مقداد در این باره گفت که از چشمان امیرالمومنین(علیه السلام) خواندم که باید سکوت کنیم و این در حالی بود که ایشان به هیچ عنوان حرفی بر زبان نیاورده بودند.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد در جامعه از نگاه مردم بزرگ هستند ولی در بزنگاه ها نشان می دهند که چه ارزش پایینی دارند و چه جایگاهی نزد خدای متعال دارند، تصریح کرد: بالاترین ضرر این روند این است که فرد دنیا را بر آخرت ترجیح می دهد.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه بصیرت دو رکن اصلی دارد، گفت: تشخیص جوانب مختلف یک کار و تسلیم نشدن در برابر احساسات، عواطف و جو حاکم بر جامعه از ارکان اصلی بصیرت است؛ بصیرت درونی است ولی نمود بیرونی دارد.

وی در ادامه به تبیین فرازهای سخنان رهبری درباره بصیرت، تکیه بر توان داخل و دشمنی ابدی استکبار با نظام اسلامی پرداخت و بیان کرد: امام راحل فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است، حال باید پرسید چرا برخی مسئولین تصور می کنند گره مشکلات ما به دست آمریکا باز می شود و در پی این هستند که از آمریکا کمک بگیرند و چرا به توان داخلی اتکا نمی کنند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه در هر عرصه از علم و تکنولوژی که به توان داخلی اعتماد کردیم در رده های بالای جهانی قرار گرفتیم، اظهار کرد: تجربه ثابت کرد که هر جا تکیه بر توان داخل زدیم توانستیم مچ دشمنان را به زمین بکوبیم و اگر به جای اتکا به آمریکا و کشورهای غربی به توان داخل و عنایت خدای متعال تکیه کنیم، در این صورت رستگار خواهیم شد.

انتهای پیام/ح