به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام جمشید پورجواد در دوره دانش افزایی «مادران مهدوی، مادران موفق» که به همت مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد به تبیین مهارت‌های گفت‌وگو پرداخت و اظهار کرد: فرمول زندگی خوب در انتخاب خوب و مهارت‌های زندگی است.

وی افزود: راه آرامش در منزل، آرامش گفتاری است که موضوع آن به چهار بخش گفت‌وگو درباره اختلافات و اشتراکات، تربیت فرزند، مسائل روزمره و مسائل دینی و علمی تقسیم می‌شود.

این کارشناس حوزوی با اشاره به دستورات قرآن و اهل بیت برای رنگ دهی هرچه بهتر به زندگی، فلسفه زندگی را در آرامش، مودت، محبت و رحمت و سازش دانست و بیان کرد: در بحث آرامش باید به سه موضوع آرامش دیداری، گفتاری و رفتاری دست پیدا کرد.

پور جواد با اشاره به آمار بالای طلاق در کل کشور گفت: در کشور ایران از هر چهار ازدواج، یک ازدواج منجر به طلاق شده که ۲۰ درصد این طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ داده است و ازهر دو ازدواج نیز یک ازدواج منجر به طلاق عاطفی می‌شود.

وی تصریح کرد: از نشانه‌های افراد موفق این است که در مشکلات زندگی به دنبال مقصر نبوده و اشتباهاتشان را می‌پذیرند؛ بنابراین اگر خودتان متوجه اشتباهاتتان شوید بسیاری از مشکلات و مسائل برطرف خواهند شد.

این کارشناس حوزوی در بخش پایانی صحبت‌های خود یکی از اختلافات زندگی را صحبت درباره دیگران دانست و خاطرنشان کرد: درباره دیگران صحبت کردن به معنای غیبت است و غیبت به معنای ظلمت و تاریکی است.

انتهای پیام/ش