به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام صادقي­ واعظ در دوره دانش افزايي مادران مهدوي، مادران موفق كه به همت مديريت آموزش و تربيت مسجد مقدس جمكران برگزار شد اظهار کرد: نگاه به موضوعات مختلف جامعه بر دو نوع است، يكي نگاه از ديد خانواده و ديگري نگاه از ديد جامعه.

وي با اشاره به اينكه در دين مبين اسلام چيزي به نام بايد وجود ندارد، افزود: در آخرالزمان هيچ نيازي به بايد براي تعبد و بندگي نيست، چرا كه ميزان شعور آدمي به قدري مي­رسد كه با استدلال مي­توان چرايي تعبد را درك كند.

استاد حوزه علميه با اشاره به اينكه قرآن كريم دو راه كنترل نگاه و برداشتن محرك­ها را براي لذت بيشتر از زندگي ارائه داده است اظهار كرد: اثرات منفي كنترل نکردن نگاه بر آدمي سخت شدن اراده و قدرت در تصميم گيري، بي تفاوتي نسبت به همسر، زناي ذهني و تنوع طلبي است.

صادقي واعظ با بيان اينكه علت افزايش سن ازدواج در جوانان همين سخت شدن اراده براي تصميم گيري است تصريح كرد: در زندگي زناشويي نيز نگاه روزانه به تعداد كثيري از نامحرمان باعث ايجاد بي تفاوتي نسبت به همسر و زناي ذهني ميشود.

وي زناي ذهني را پديده بسيار خطرناكي دانست كه موجب اثرات منفی در زندگي مي­شود و ادامه داد: تنوع طلبي نيز يكي از مشكلات امروزه است كه امر ازدواج را سخت كرده و چه بسا ريشه همه اين مشكلات عدم كنترل نگاه است.

صادقي واعظ حجاب را عامل افزايش كارايي عقل دانست و بيان كرد: تبرج يا خودنمايي عامل مهم عصر جاهليت در زمان صدراسلام بود كه زنان امروزي نيز از آن پيروي كرده و عامل هوس راني ميشوند.

وي سومين نگاه به حجاب را نگاه هويتي دانست و تاكيد كرد: حجاب براي زن هويت مي آفريند اما در جامعه كنوني هويت يك زن بيشتر از جاذبه جنسي معنا ميشود و هرچه زن جاذبه بيشتري داشته باشد ارزش افزوني خواهد داشت اما نكته قابل توجه اينست كه حجاب نياز به دين ندارد بلكه نياز به عقل دارد.

انتهای پیام/ش