به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن پرداخت و گفت: دین رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و دین مبین اسلام دین حق است و انتظار در این دین، پر فضیلت ترین اعمال است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ما نسبت به اصل دین و اصل پرستش مختار نیستیم؛ گاهی انسان خدای متعال را اختیار می کند و آن ها را پرستش می کند و گاهی هم بت و سنگ را انتخاب و آن ها را پرستش می کنند.

وی ادامه داد: افرادی که این چوب و سنگ را خدای خود قرار می دهند و دیگران به پرستش آن ها دعوت می کنند، هدفشان تسلط بر دیگران است؛ خدای متعال بر دین خود با کسی شوخی ندارد، همانطور که شیطان بعد از ۶ هزار سال عبادت، عاقبتش آتش جهنم شد.

سخنران مسجد مقدس جمکران افزود: این بشارت بزرگی به انسان است که خداوند او را از بند اسارت آزاد کرده و او را مختار آفریده است؛ جن و انس آفریده شده اند که فقط عبادت خداوند را انجام دهند اما انسان می تواند با عبادت و گذر کردن از شیطان، از جن و انس هم بالاتر رود.

وی بیان داشت: انتظاری که ما دنبال آن هستیم همان وعده ای است که خدای متعال به رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) دادند مبنی بر این که روزی همه ادیان جهان موحّد می شوند و فقط یک دین در عالم وجود خواهد داشت و آن دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام و المسلمین میرباقری با اشاره به ادیان مختلف در طول تاریخ، خاطرنشان کرد: تمامی ادیان مختلف پس از ظهور دین مبین اسلام، منسوخ شدند و خدای متعال به پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) فرمودند که همه ادیان را به دین اسلام دعوت کن و با آن هایی که مخالفت می کنند قتال کنید تا یک دین واحد در زمین وجود داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بزرگ شدن انسان به سفید شدن مو و ریش نیست، تأکید کرد: انسان زمانی بزرگ می شود که از وابستگی های دنیایی دل بکند، همانند کودکی که پس از رسیدن به دوره نوجوانی، از عروسک های خود دل می کند.

وی درپایان تأکید کرد: انسان منتظر، به محقق شدن وعده الهی ایمان دارد و از هیچ اتفاقی که در این راه رخ دهد، هراس ندارد؛ انسان منتظر همه چیزش را وقف امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) خود می کند و پیروزی برای چنین گروهی قطعی خواهد بود.

انتهای پیام/ع