به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، نخستین سالگرد شهادت مدافع حرم «سلیم سالاری»، با نام جهادی امیر افتخاری در مسجد مقدس جمکران، همزمان با مراسم دعای توسل برگزار شد.
این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری، معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران، حاج حسین کاجی، حاج مهدی سلحشور و خانواده شهید سالاری همراه بود.
شهید سالاری از جانبازان جنگ هشت ساله دفاع مقدس بود که سال گذشته برای دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) با نام جهادی امیر افتخاری از سوی تیپ فاطمیون به سوریه اعزام شد و در نهایت به آروزی دیرینه خود، شهادت در راه خدا نائل آمد.
پس از سخنرانی آیت الله میرباقری در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران، از فرزند شهید سلیم سالاری با اهدای نماد ویژه شهدای مدافع حرم از خانواده این شهید والا مقام تجلیل به عمل آمد.
حاج حسین کاجی نیز در این مراسم به بیان خاطرات و فرازهایی از زندگانی شهید سالاری و دیگر شهدای مدافع حرم پرداخت.
ویژه برنامه دیگر این مراسم، تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم «دلبرعلی» از تیپ زینبیون بود که با ندای لبیک یا زینب و لبیک یا حسین بر روی دستان مردم شهید پرور در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران تشییع شد.
در پایان این مراسم، حاج مهدی سلحشور با بیان خاطراتی از مدافعان حرم اهل بیت(علیهم السلام) به مداحی پرداخت و دعای پر فیض توسل را قرائت کرد.
انتهای پیام/ع