به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام ملایی در سلسله برنامه های کرسی امام شناسی که به همت مدیریت و تبلیغ و ارتباطات در مسجد مقدس جمکران برگزار شد در تعریف سبک زندگی منتظرانه گفت: اگر ما قالب سبک زندگی خود را بر پایه اعتقاد به حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) و انتظار بر حکومت وی بگذاریم؛ این مجموعه رفتارها یک الگوی نابی را در عصر غیبت به ما می دهند که به آن سبک زندگی منتظرانه می گوییم.

وی با اشاره به ثمرات و برکات سبک زندگی منتظرانه تصریح کرد: از جمله برکات سبک زندگی منتظرانه این است که در اختلاف ها و تعارض ها مرجع اصلی حل اختلاف را حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) قرار میدهیم و با توجه به رضایت حضرت به رفع اختلافات می پردازیم.

مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت افزود: دلیل اینکه برخی از زوج های جوان پس از مدتی از شروع زندگی مشترک محبتی بین خود احساس نمیکنند، بی هدفی و یا وجود اهداف جزئی است، در حالی که اگر هدف زندگی رضایت و عشق حضرت اهل بیت(علیهم السلام) باشد بسیاری از اختلاف ها به بهترین سبک حل خواهد شد.

حجت الاسلام ملایی با بیان اینکه سبک زندگی خانواده های منتظر بروز رفتارهای جهادی است افزود: جهاد به معنی مبارزه گری و جنگ نیست، بلکه به معنای به کاربردن تمام تلاش برای گذشت از حق خود برای رضایت حضرت ولی عصر(علیه السلام) است.

وی ادامه داد: از جمله ویژگیهای یاران امام زمان(علیه السلام) ایثارگر بودن انها است و ایثار به معنی اینست که تمام حقوق و امکانات خود را برای ساخت یک خانواده که تمام حق خود را برای ظهور و پذیرش ولایت ایشان است میدهند.

حجت الاسلام ملایی با اشاره به اینکه باید از حضرت بخواهیم تا محبت خویش را در خانواده ما افزایش دهد خاطرنشان کرد: ولایت و سرپرستی امام عصر(علیه السلام) تنها با محبت میسر نخواهد شد بلکه باید تبعیت کامل در کنار محبت از ایشان داشته باشیم تا بتوانیم در پناه ایشان باشیم.

انتهای پیام/ش