به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در گردهمایی اساتید و هنرمندان خوشنویس حوزوی که به مناسبت دهه مبارک فجر با موضوع «حوزه انقلابی هنر انقلابی» برگزار شد، با اشاره به اینکه کاملترین و بارزترین رسم الخط طول تاریخ اسلام، رسم الخط حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) است، بر این نکته تاکید کردند که ائمه اطهار(علیهم السلام) در تمام عرصه ها حرف آخر را زدند و ما با پیروی از آنها نیاز به قدرت های شرق و غرب نخواهیم داشت.

ایشان خط خوب و توجه به هنر را از ویژگی های بارز امام خمینی(ره) توصیف کرده و به بیان خاطراتی در این زمینه از ایشان پرداختند.

تولیت مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود جنبه هایی از زندگی امام خمینی(ره) و نقش ایشان در  پیروزی انقلاب اسلامی را تبیین کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با تاکید بر اینکه امروز دشمنان اسلام و انقلاب بالاترین استفاده را از هنر و رسانه برای ضربه زدن به اسلام میکنند، بر ورود پر قدرت و موثر در این عرصه تاکید کردند.

ایشان در پایان مراسم به بیان نحوه انتخابشان برای خطاطی کتیبه ایوان اصلی حرم امام حسین(علیه السلام) و چگونگی انتخاب سوره و اجرای آن پرداختند.

انتهای پیام/