به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، مجید سلیمیان با اشاره به اینکه مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران در ايام دهه فجر برنامه های مختلفی را برای کودکان تدارک دیده بود اظهار کرد: با توجه به ساخت ماكت هواپيما و تصوير حضرت امام از لحظه ورودشان به ايران و خروجشان از هواپيما گل هايي براي بچه ها تهيه شده كه به صورت نمادين به حضرت امام هديه می دهند و بدين وسيله مربي ها و كارشناسان ما داستان ورود حضرت امام را براي بچه ها تعريف كرده و آنها را با اين روز بزرگ آشنا ميكنند.

وی با اشاره به اینکه فضا سازي داخلي اين مركز حدود ۲۰ روز به طول انجامیده، افزود: اين فضا با تصاويري از حضرت امام با كودكان، گل ها ي لاله، نمايشگاه روزنامه، عكس هايي از حضرت امام و مقام معظم رهبري تزئين شده و يك فضاي شاد و زيبايي را براي بچه ها فراهم كرده است.

سرپرست مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران تصريح كرد: يك نمايش خلاق با عنوان كودكان منتظر، فرزندان انقلاب تدارک دیده شده كه بچه ها خودشان به صورت خلاقانه آنها را اجرا كرده و به موضوع زمينه سازي انقلاب اسلامي براي ظهور حضرت حجت آشنا ميشوند.

وي ابراز اميدواري كرد در شب ۲۲ بهمن كه همه جا طنين الله اكبر مردم انقلابي ايران در فضاي كل كشور طنين انداز ميشود، كودكان و مربي ها نيز مانند هرسال با طنين الله اكبر فضاي اين مكان را عطرآگين كنند.

سلیمیان از نمايشگاه عكس و روزنامه از وقايع انقلاب خبر داد و گفت: در اين نمايشگاه يك بازي كودكانه طراحي كرديم تحت عنوان تا انقلاب مهدي نهضت ادامه دارد كه بچه ها متوجه شوند اين انقلاب و روحيه انقلابي بايد ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به پذيرايي هاي ويژه در اين ايام براي دانش آموزاني كه از مدارس به صورت گروهي به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند اظهار كرد: از فعاليت هاي ديگر اين حوزه نقاشي هاي روي بوم است كه با موضوع تصاويري از وقايع انقلاب آماده شده و بچه ها با رنگ آميزي آنها با وقايع انقلاب آشنا ميشوند.

وي با اشاره به تاثير شعارهاي مربوط به دوران انقلاب اسلامي گفت: بچه ها با شعار دادن مجسمه شاه ملعون را سرنگون ميكنند و متوجه ميشوند كه چه اتفاقاتي افتاده و روي ديوارها شعار هاي مربوط به آن دوران را مينويسند و يادآور روزهايي ميشوند كه شهيدان با خون خودشان اين انقلاب را به ما هديه دادند.

سلیمیان افزود: قصه انقلاب اسلامي براي بچه ها گفته ميشود كه اين قصه به منظور تجسم شهامت شهيدان سرافراز اين دوران در قالب بازي به بچه ها ارائه می شود.

وي با اشاره به ساخت كاردستي ويژه دهه مبارك فجر توسط بچه ها ابراز اميدواري كرد: امیدواریم بچه ها بتوانند در طول اين ايام از مجموع فعاليت ها بهره برداری لازم را برده باشند.

انتهای پیام/ش