به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام عباس ابراهیمی در دیدار با حجت الاسلام المالکی نماینده حرم مطهر امامین عسکریین(علیهما السلام) در اتحادیه اعتاب مقدس جهان اسلام نکاتی پیرامون اهمیت گفتمان مهدویت، توجه به ظرفیت های هر دو آستان و اهمیت و جایگاه گفتمان مهدویت در تحولات دنیای امروز اشاره و اظهار کرد: امروز بشریت تشنه و علاقه مند به گفتمان مهدوی است و باید آموزه های اسلام ناب را در حوزه گفتمان مهدویت به جوامع بشری منتقل کنیم.
وی ادامه داد: البته رسالت و مسئولیت ما در این زمان بسیار سنگین است. هم افزایی مراکز مهدوی یعنی سامرا، کوفه، سهله و جمکران در حوزه انتقال گفتمان و معارف مهدوی بسیار مهم، کلیدی و اثرگذار است.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران بیان کرد: مسجد مقدس جمکران با توجه به همجواری با حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، حوزه علمیه قم و توجهات خاص مراجع عظام، علما و بزرگان به این مکان مقدس دارای موقعیتی خاص در حوزه انتقال معارف ناب مهدوی است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران پذیرای سالانه ۲۰ میلیون زائر از اقصی نقاط جهان است، ابراز کرد: این حضور نشان از توجه علاقمندان به معارف ناب اهل بیت(علیهم السلام) به این مکان مقدس است. از این روز تلاش شده در این مکان مقدس متناسب با حضور زائر، فعالیت ها و برنامه های متعدد فرهنگی ارائه شود و حتی در این خصوص، سنین مختلف نیز مد نظر قرار گرفته است و ما در این مکان برای کودکان و نوجوانان نیز برنامه های فرهنگی و هنری برگزار می کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حضور مردم به ویژه نسل جوان در خط مقاومت نظیر حشد الشعبی در عراق و همچنین در یمن، سوریه و بحرین نشان از تربیت و دریافت صحیح آموزه های اسلام ناب در حوزه مهدویت دارد.
حجت الاسلام شیخ المالکی نماینده حرم مطهر امامین عسکریین(علیهم السلام) در اجلاس اعتاب مقدس در این دیدار با اشاره به وظیفه و مسئولیت سنگین مراکز مهدوی، جایگاه مسجد مقدس جمکران را در ترویج معارف امام زمان(علیه السلام) ویژه برشمرد و اظهار کرد: هم افزایی چهار مرکز مهدوی سامرا، محل تولد و خانه حضرت، مسجد کوفه محل حکومت حضرت در عصر ظهور، مسجد سهله محل زندگی آن حضرت در هنگام ظهور و همچنین مسجد مقدس جمکران به عنوان یک مکان مقدس و یک مرکز فعال در حوزه مهدویت قطعاً برکات خوبی را برای جامعه مخاطبان مسلمان خواهد داشت.
وی آمادگی حرم مطهر عسکریین(علیهما السلام) برای ارتقاء سطح همکاری و اجرای برنامه های مشترک با مسجد مقدس جمکران را اعلام کرد و گفت: این همکاری ها به صورت ویژه می تواند در حوزه های مختلف فرهنگی و پژوهشی شکل بگیرد.

انتهای پیام/ح