به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام محمدرضا نصوری در برنامه حلقه های معرفت که به همت مدیریت تبلیغ و ارتباطات فرهنگی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند ظرفیت و توانمندی را به همه بنده های خود برای رسیدن به قله بندگی و عبودیت داده است اظهار کرد: معرفت به قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) یعنی اینکه بتوانیم هرچه از ما خواسته شده را به صورت عملی در زندگی شخصی و اجتماعی خود جاری کنیم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به شناخت امام ابتدا باید به خودشناسی برسیم گفت: باید شناخت درست از انتظارات و فرامین امام داشته باشیم و در ادامه با عمل به این فرامین بتوانیم به معرفت امام زمان(علیه السلام) دست پیدا کنیم.

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت در ارتباط با حفظ این معرفت اظهار کرد: برای حفظ کردن معرفت نسبت به امام زمان(علیه السلام) باید از افراط و تفریط پرهیز کرد و این هدف را در مسیر توحیدی و خدا محوری قرار داد.

حجت الاسلام نصوری در خصوص دیدار حضرت با مردم تصریح کرد: درزمان غیبت دیدار از طرف ما با حضرت شدنی نیست بلکه اگر افرادی دیدار و ملاقاتی با حضرت داشته اند از طرف خود حضرت با آنها بوده که باید توجه داشت اگر کسی هم ادعای دیدار و ملاقات با حضرت را دارد انسان صادقی بوده و در تعاریف خود مبهم گویی و صحبت هایی خلاف شرع نداشته باشد.

وی با اشاره به فضاسازی افراد غیرمتخصص در خصوص مهدویت بیان کرد: ترویج فرهنگ ملاقات گرایی یکی از آسیب هایی است که ما در بحث مهدویت داریم که این افراد با سواستفاده از باورهای مردم دست به خرافات گرایی میزنند که با عقل و شریعت منافات دارد.

انتهای پیام/ش