به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام محمدرضا نصوري در برنامه حلقه هاي معرفت که به همت مدیریت تبلیغ و ارتباطات فرهنگی در مسجد مقدس جمكران برگزار شد، با اشاره به اينكه خداوند ظرفيت و توانمندي را به همه بنده هاي خود براي رسيدن به قله بندگي و عبوديت داده است اظهار کرد: معرفت به قرآن و اهل بيت(علیهم السلام) يعني اينكه بتوانيم هرچه از ما خواسته شده را به صورت عملي در زندگي شخصی و اجتماعی خود جاری کنیم.

وي با بيان اينكه براي رسيدن به شناخت امام ابتدا بايد به خودشناسي برسيم گفت: بايد شناخت درست از انتظارات و فرامين امام داشته باشیم و در ادامه با عمل به اين فرامين بتوانيم به معرفت امام زمان(علیه السلام) دست پيدا كنيم.

معاون تبليغ و ارتباطات مركز تخصصي مهدويت در ارتباط با حفظ اين معرفت اظهار كرد: براي حفظ كردن معرفت نسبت به امام زمان(علیه السلام) بايد از افراط و تفريط پرهيز كرد و اين هدف را در مسير توحيدي و خدا محوري قرار داد.

حجت الاسلام نصوري در خصوص ديدار حضرت با مردم تصريح كرد: درزمان غيبت ديدار از طرف ما با حضرت شدني نيست بلكه اگر افرادي ديدار و ملاقاتي با حضرت داشته اند از طرف خود حضرت با آنها بوده كه بايد توجه داشت اگر كسي هم ادعاي ديدار و ملاقات با حضرت را دارد انسان صادقي بوده و در تعاريف خود مبهم گويي و صحبت هايي خلاف شرع نداشته باشد.

وي با اشاره به فضاسازي افراد غيرمتخصص در خصوص مهدويت بيان كرد: ترويج فرهنگ ملاقات گرايي يكي از آسيب هايي است كه ما در بحث مهدويت داريم كه اين افراد با سواستفاده از باورهاي مردم دست به خرافات گرايي ميزنند كه با عقل و شريعت منافات دارد.

انتهای پیام/ش