به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام محمد باقر حیدری کاشانی در دوره دانش افزایی مادران مهدوی، مادران موفق که به همت مدیریت آموزش و تربیت در مسجد مقدس جمکران برگزار شد به تبیین خصوصیات شخصیتی مهدی یاران با توجه به آیات قرآن پرداخت و اظهار کرد: داستان تمام انبیاء الهی در ارتباط مستقیم با ساحت مقدس حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) است و محققان تمام آیاتی را که در قرآن کریم در ارتباط با بحث مهدویت و امام زمان(علیه السلام) است را آیات المهدی می نامند.

وی به دو ویژگی اصبروا و رابطوا در بیان شخصیت مهدی یاران اشاره کرد و گفت: اصبروا به معنای صبر و پایداری فردی در عرصه انجام واجبات و ترک محرمات و رابطوا به منظور ایجاد ارتباط معنوی با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) است که این ارتباط باید مرزبانی شود تا بتواند شخص را مهیای ظهور کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت تلاش برای حفظ و مرزبانی ارتباط با امام زمان(علیه السلام) اظهار کرد: ابلیس و تمام شیاطین تمام هم و غم خود را برای از هم گسیختن این ارتباط به کار میبرند، لذا باید افراد برای حفظ این ارتباط تلاش کنند که این ویژگی در قرآن به تقوی معروف است.

حیدری کاشانی تصریح کرد: یکی از اشتباهات اساسی در بحث مهدویت ماهیت فردی قائل شدن برای این موضوع است که در نهایت به اصلاح فردی در مقام تزکیه نفس منجر میشود، در حالی که تفسیر اتق الله یعنی توجه به تمام مسائل جامعه از جمله تقوای سیاسی، تقوای اقتصادی و غیره است.

وی با اشاره به سوره مبارکه اعراف در تعریف متقین بیان کرد: متقین کسانی هستند که وقتی شیطان نقطه نفوذ به نفس آنها را پیدا میکند این هنر را دارند تا با یاد و ذکر و محبت خداوند به این دعوت شیطانی غلبه کنند و به تعبیری در پرتو یاد خدا دست به گریبان شیطان شوند.

استاد حوزه و دانشگاه در تشریح ضرورت مهدی یار شناسی افزود: اگر شما ویژگی های یاوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسید و تناسب اخلاقی پیدا نکنید دچار ریزش خواهید شد، چرا که بدون شناخت راستین، موفقیت در زمینه مهدی یاوری غیر ممکن است.

حجت الاسلام حیدری کاشانی خاطرنشان کرد: نشانه قرآنی مهدی یاوران، سلوک عاشقانه، خاشعانه، عزت مندانه، مجاهدانه و شجاعانه است.

انتهای پیام/ش