به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام دهنوی در دوره دانش افزایی «مادران مهدوی، مادران موفق» که به همت مدیریت آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد به تبیین عوامل رسیدن به خوشبختی در زندگی پرداخت و اظهار کرد: مهمترین الگوی یک زن و مرد مسلمان در جامعه اسلامی وجود مبارک حضرت زهرا (سلام الله علیها) و حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) است و راه رسیدن به خوشبختی در زندگی را باید با الگوگیری از رفتارهای این دو شخصیت بزرگوار پیدا کرد.

وی عدم ترش رویی، نداشتن توقع بیش از حد، بدرقه کردن همسر و مرد شناسی را از خصوصیات رفتاری حضرت زهرا(سلام الله علیها) در منزل عنوان و تصریح کرد: خداوند در وجود مرد اقتدار قرار داده است که اقتدار به معنی نقش حمایتی، مردانگی و تکیه گاهی ست و زنان باید در زندگی مطیع مردان باشند تا مردان نیز بتوانند همسران و پدران خوبی باشند.

کارشناس مسائل خانواده با اشاره به اینکه در فرهنگ غرب نیز موضوع اطاعت از مردان وجود دارد گفت: خانم باربارا دی آنجلس، روانشناس بالینی آمریکایی که ۱۸ عنوان کتاب در ایران از وی منتشر شده می‌گوید، اگر میخواهید شوهرتان شما را دوست داشته باشد، به وظیفه‌اش عمل کند و حقوق شما را رعایت کند، او را تایید و تشویق کرده و از وی اطاعت کنید.

دهنوی ادامه داد: خداوند زن و مرد را با ویژگی منحصر به فرد آفریده است که هر کدام از این دو موجود با توجه به ویژگی هایشان نیازهای مختص خود را دارند که از مهم ترین ویژگی آنها این است که زنان محبت پذیر و مردان اقتدارگر هستند.

وی افزود: از راهکارهای اصلاح رفتار همسر شناخت نقاط مثبت او است و اینکه سعی کنید ابتدا نقاط مثبت طرف مقابل را یادآوری کرده سپس از او انتقاد کنید.

انتهای پیام/ش