به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری امشب در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران به تبیین ویژگی های منتظران فاطمی حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) پرداخت و اظهار کرد: نخستین انتظار حضرت زهرا(سلام الله علیها) در زمان خودشان این بود که مردم به حکم خدا و رسول خدا احترام بگذارند.

وی با اشاره به اینکه آیات مختلف سوره مبارکه مائده بر ولایت حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) تاکید دارد، بیان کرد: انتخاب خدا برای جانشینی پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)، علی بن ابیطالب(علیه السلام) است و انتظار حضرت زهرا(سلام الله علیها) این بود که مردم حرف خدا و رسول خدا را بپذیرند و ولایت ایشان را قبول کنند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: اما عده ای پس از رحلت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) دور هم جمع شدند و گفتند خدا و رسولش فرمایش کردند، ما خودمان باید جانشین بعد از پیامبر را انتخاب کنیم و با این کار ضربه ای جبران ناپذیر به امت اسلامی زدند؛ چون انتظار فاطمه زهرا(سلام الله علیها) را برآورده نکردند.

ماندگاری با تاکید بر اینکه امروز نیز باید حکم خدا و رسولش را در تمام شئونات زندگی پیاده کنیم، تاکید کرد: ازدواج، فرزندآوری، کسب و کار، معاشرت با مردم، دستگیری از نیازمندان و دوری از لقمه حرام از جمله موضوعات مهمی است که باید در آن بر اساس احکام الهی عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در دوران غیبت باید گوش به فرمان مراجع تقلید و در راس آنها ولی فقیه بود، تصریح کرد: ولی فقیه امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل معرفی کردند، یعنی هر کس در حد خودش اسراف را کم کرده، تولید داخل مصرف کند و از تجملات زندگی اش بکاهد.

استاد حوزه و دانشگاه ویژگی دوم منتظران فاطمی را اقتدا به امام زمان عنوان کرد و گفت: حضرت زهرا(سلام الله علیها) توقع داشتند مردم پشت سر ولی خدا حرکت کنند و ماموم واقعی امیرالمومنین(علیه السلام) باشند.

ماندگاری افزود: امروز ما فریاد میزنیم که «اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، ولی باید در عمل پیرو رهبر باشیم؛ چرا که حضرت فاطمه (سلام الله علیها) انتظار این را داشتند که مردم بعد از حرف شنوی از رهبر، پیرو رهبر هم باشند.

وی در پایان سومین ویژگی منتظر فاطمی را دفاع از ولی خدا عنوان و خاطرنشان کرد: منتظر واقعی باید با جان، مال و آبرو از ولی خدا دفاع کند. امروز نیز ما باید آماده باشیم تا از ولی خدا دفاع کنیم و خانواده های شهدا در زمان ما بهترین مصداق بارز این ویژگی هستند.

انتهای پیام/ح