به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر سید مجید امامی در تشریح برنامه های هفته تمدن نوین اسلامی اظهار کرد: مجموعه ای از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی کشور سالانه در یک هفته بیشترین فعالیت های علمی و ترویجی را در خصوص اشاعه مطالعات در حوزه تمدن نوین اسلامی انجام میدهند که از این هفته به  عنوان هفته نوین تمدن اسلامی نام برده می شود.

وی افزود: افتتاحیه این هفته در سال گذشته در مسجد مقدس جمکران و امسال در یکی دیگر از نهادها و همچنین مراسم اختتامیه نیز سال گذشته در دانشگاه علامه برگزار شد و امسال در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) برگزار می شود که بین مراسم افتتاحیه و اختتامیه دستگاه ها فعالیت های تخصصی و ترویجی خاصی را انجام میدهند.

مدیر بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: در این هفته یک میزگرد علمی و تخصصی در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد که موضوع آن نسبت بندی و واکاوی مفهومی و راهبردی بین تمدن اسلامی با امر ظهور و همچنین پاسخ به این سوال که آیا کسانی که معتقد به ظهور هستند میتوانند به دنبال پردازش مفهومی به نام تمدن اسلامی باشند، خواهد بود.

امامی اظهار کرد: در این نشست علمی اساتیدی همچون آیت الله شیخ علی کورانی، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی، دکتر غلامرضا جمشیدی ها و دکتر امین جلال منش ارائه بحث خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه این نشست علمی روز چهارشنبه چهارم اسفند ماه از ساعت ۱۹ الی ۲۱ در سالن مجتمع ۳۱۳ واقع در پارکینگ شماره یک مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: از عموم طلاب، فضلا و دانشگاهیان برای شرکت در این هم اندیشی و شب نشینی علمی در مسجد مقدس جمکران دعوت به عمل می آید.