به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دكتر سقائيان نژاد در نشست مشترك توليت و مسئولان مسجد مقدس جمكران با مديران شهري قم، با بيان اينكه در اين مدت حدود يك سال و نيم برنامه و رويكردهاي خود در قم را مشخص كرده‌ايم، اظهار كرد: برنامه پنج ساله قم را در اين مدت با مشاركت علما، مراجع و افراد ذي نفوذ شهر تدوين كرديم.

وي با اشاره به تقديم بودجه سال ۹۶ شهرداري براساس برنامه قم ۱۴۰۰ گفت: سال ۹۵ را به صورت پروژه محور پشت سر گذاشتيم و برنامه ريزي نموديم كه تمام پروژه‌هاي نيمه كاره را تكميل كرده و مباحث زيست محيطي را در اولويت قرار دهيم.

شهردار قم با اشاره به برنامه‌ريزي براي طرح‌ ساماندهي محدوده حرم مطهر و مسجد مقدس جمكران، تصريح كرد: براي سال ۹۶ نيز در حوزه‌هاي مختلف برنامه‌ريزي لازم را انجام داديم و هدف گيري به صورتي است كه بر حسب منابع و امكانات شهر بتوانيم ظرفيت‌هاي خوبي را به وجود آوريم.

سقائیان نژاد به ساماندهي و بهسازي ورودي‌هاي شهر اشاره كرد و گفت: دو مورد از بوستان‌هاي شهر را به كمپ زائر تبديل كرده‌ايم تا شهروندان بتوانند در آن‌ها در ايام خاص اسكان اضطراري داشته باشند.

وي به توافق براي اجراي سه هتل پنج ستاره در بلوار پيامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) اشاره كرد و افزود: همچنين اجراي مجموعه‌هاي فرهنگي و مدينه‌الزائرين را در بلوار پيامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) در دستور كار داريم.

شهردار قم با تاكيد بر اينكه قم ظرفيت‌هاي بالايي دارد، گفت: اگر خداوند عنايت كنند مي‌توانيم اين پروژه‌ها را به سرانجام رسانده و قم را به حدي كه متناسب با ظرفيت‌هاي آن باشد برسانيم.

سقائيان نژاد با اشاره به ضرورت برگزاري جلسات مشترك شهرداري و مسجد مقدس جمكران، تصريح كرد: حرم و جمكران در شهر قم از اهميت بالايي برخوردار هستند و بايد در حوزه فضاي سبز در اين محدوده نگاه جدي داشت.

وي با اشاره به ايستگاه قطار سريع السير شهر، اظهار كرد: ما تاكيد داريم كه ايستگاه در محدوده جمكران باشد و نياز است مسئولان این مسجد مقدس نيز پيگير اين امر باشند.

شهردار قم با اشاره به آغاز عمليات اجرايي تقاطع ميدان ولي عصر(عجل الله تعالی فرجه) در سال آينده، گفت: اين پروژه تسهيل عبور و مرور در رينگ سوم شهري را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ب