به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر سقائیان نژاد در نشست مشترک تولیت و مسئولان مسجد مقدس جمکران با مدیران شهری قم، با بیان اینکه در این مدت حدود یک سال و نیم برنامه و رویکردهای خود در قم را مشخص کرده‌ایم، اظهار کرد: برنامه پنج ساله قم را در این مدت با مشارکت علما، مراجع و افراد ذی نفوذ شهر تدوین کردیم.

وی با اشاره به تقدیم بودجه سال ۹۶ شهرداری براساس برنامه قم ۱۴۰۰ گفت: سال ۹۵ را به صورت پروژه محور پشت سر گذاشتیم و برنامه ریزی نمودیم که تمام پروژه‌های نیمه کاره را تکمیل کرده و مباحث زیست محیطی را در اولویت قرار دهیم.

شهردار قم با اشاره به برنامه‌ریزی برای طرح‌ ساماندهی محدوده حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران، تصریح کرد: برای سال ۹۶ نیز در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی لازم را انجام دادیم و هدف گیری به صورتی است که بر حسب منابع و امکانات شهر بتوانیم ظرفیت‌های خوبی را به وجود آوریم.

سقائیان نژاد به ساماندهی و بهسازی ورودی‌های شهر اشاره کرد و گفت: دو مورد از بوستان‌های شهر را به کمپ زائر تبدیل کرده‌ایم تا شهروندان بتوانند در آن‌ها در ایام خاص اسکان اضطراری داشته باشند.

وی به توافق برای اجرای سه هتل پنج ستاره در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) اشاره کرد و افزود: همچنین اجرای مجموعه‌های فرهنگی و مدینه‌الزائرین را در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) در دستور کار داریم.

شهردار قم با تاکید بر اینکه قم ظرفیت‌های بالایی دارد، گفت: اگر خداوند عنایت کنند می‌توانیم این پروژه‌ها را به سرانجام رسانده و قم را به حدی که متناسب با ظرفیت‌های آن باشد برسانیم.

سقائیان نژاد با اشاره به ضرورت برگزاری جلسات مشترک شهرداری و مسجد مقدس جمکران، تصریح کرد: حرم و جمکران در شهر قم از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید در حوزه فضای سبز در این محدوده نگاه جدی داشت.

وی با اشاره به ایستگاه قطار سریع السیر شهر، اظهار کرد: ما تاکید داریم که ایستگاه در محدوده جمکران باشد و نیاز است مسئولان این مسجد مقدس نیز پیگیر این امر باشند.

شهردار قم با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تقاطع میدان ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) در سال آینده، گفت: این پروژه تسهیل عبور و مرور در رینگ سوم شهری را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ب