به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین  رحیمیان در نشست مشترک مسوولان مسجد مقدس جمکران با شهردار و مدیران شهری قم، ضمن تشکر و قدردانی از خدمات چشمگیر شهرداری، با اشاره به جایگاه قم به عنوان پایگاه جهان تشیع اظهار کردند: امیدواریم با همت و تلاش شما در مدیریت شهری بتوانیم به جایگاه شایسته قم در حوزه شهری برسیم.
ایشان افزودند: امروز شرایطی که درشهر سازی قم شکل گرفته متناسب با معماری و فرهنگ اسلامی نیست و ضروری است سیمای این شهر مقدس به عنوان الگویی از شهر سازی اسلامی متجلی شود.
تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه میانگین توقف و ماندگاری زائرین در شهر مقدس  قم کمتر از پنج ساعت است بیان کردند: از دو سال قبل در راستای توسعه  زیارت در شهر قم مطالعاتی انجام دادیم تا در صورت اجرا طی چهار مرحله، توقف زائرین در شهر قم به سه روز افزایش یابد.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان خاطرنشان کردند: شهر قم نه می‌تواند قطب صنعتی و نه قطب کشاورزی باشد و بالاترین ظرفیت این شهر در حوزه زیارتی است که باید به درستی برای شکوفایی این ظرفیت برنامه ریزی و کار شود.
ایشان ادامه دادند: جاذبه‌های این شهر می‌تواند قم را به مهم‌ترین قطب زیارتی تشیع تبدیل کند.
تولیت مسجد مقدس جمکران یکی از ارکان شکل گیری قطب زیارتی در شهر قم را شهرداری عنوان و تاکید کردند: اگر به این بخش توجه کنیم می‌توانیم امکانات فراوانی را برای شهر جذب کنیم.

انتهای پیام/ب