به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حسین بنی حسن در تشریح برنامه دوره های آموزشی دوره ضمن خدمت ویژه خادمین به برگزاری کلاس ارگونومی توسط استاد خداپرست اشاره کرد و گفت: این دوره به جهت تطابق کار با انسان و نه انسان با کار و همچنین به جهت پیشگیری از مشکلات و خطرات موجود در محیط کار و حفظ نیروی انسانی برای خادمان موظف مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

مدیر منابع انسانی مسجد مقدس جمکران به اهداف این دوره اشاره کرد و گفت: آشنایی خادمان با قانون کار، آشنایی با آسیب ها و اختلالات هنگام کار، علائم اختلالات عضلانی و حرکتی-اسکلتی، پیشگیری از آسیب به کمر و عضلات، مدیریت ایستگاه کاری و رعایت ارگونومی در محیط کار از جمله مباحثی است که در این دوره در خصوص آن مطالبی ارائه شده است.

بنی حسن در ادامه به تبیین سر فصل های آموزشی این دوره پرداخت و بیان کرد: در بخش اول این دوره به مواردی همچون معرفی و تاریخچه جنگ جهانی دوم و سقوط هواپیمای نظامی، تولد علم ارگونومی در سال ۱۹۵۰ و تطابق کار با انسان و نه انسان با کار پرداخته شد.

وی افزود: در بخش دوم این دوره نشانه های علم ارگونومیک، ارگونومی فیزیکی، اختلالات اسکلتی و عضلانی، ارگونومی محیطی همچون صدا، روشنایی، امواج یونیزان و غیر یونیزان، گرما، سرما، گازها و بخارات و غیره برای شرکت کنندگان تبیین شد.

انتهای پیام/ش