به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر سید مجید امامی از آغاز انعقاد تفاهم نامه های همکاری با کتابخانه های بزرگ جهان اسلام خبر داد و اظهار کرد: این کتابخانه ها از حیث منابع اسنادی و همچنین تجارب توسعه اسناد چاپی و شفاهی پیشرفته هستند و ما نیز در راستای توسعه کتابخانه تخصصی مسجد مقدس جمکران با این مراکز همکاری و تعامل خواهیم داشت.

وی افزود: هدایت و راهبری کتابخانه ها و مراکز اسناد در مسجد مقدس جمکران، در بنیاد پژوهش و نشر انجام می پذیرد و رویکرد کلی آن هم افزایی، همکاری و استفاده از فرصت های توسعه کتابخانه داری، کتابخوانی و حفظ، مرمت و عرضه اسناد است.

رئیس بنیاد پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: یکی از مهم ترین این مراکز سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی است که تفاهم نامه ای را با محورها و بندهای بسیار دقیق با این سازمان منعقد کردیم.

امامی یکی از مهم ترین محورهای این تفاهم نامه را تربیت خادمین کتاب و خادمین اسناد ذیل شبکه خادمین پژوهشی مسجد در همکاری با آستان قدس رضوی برشمرد و گفت: هدف، استفاده هر چه تمام تر از ظرفیت خادمین پژوهشی در نگهداری، توسعه، حفظ و مرمت و مستند سازی اسناد است.

وی با اشاره به حمایت مسجد مقدس جمکران از فرهنگ ۱۴۰۰ ساله شیعی و اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه در بازخوانی تاریخی از مسجد مقدس جمکران که از قرن چهارم به بعد تاسیس شده، نیازمند رویکرد اسنادی هستیم لذا با این همکاریها به دنبال تقویت بنیه اسناد، کتابخانه تخصصی و توسعه کتابخانه دیجیتال در منابع غیرفارسی هستیم.

انتهای پیام/ش