به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف در حاشیه این آزمون در گفت وگویی با اشاره به رسالت تبلیغی طلاب در عرصه های مختلف جامعه ابراز داشت: امروز با توجه به هجمه های دشمنان اسلام در عرصه های فرهنگی نیاز بیش از پیش به مبلغین حوزهای علمیه احساس می شود.
حجت الاسلام احمد شرفخانی خدمت در عرصه تبلیغ مکتب اهل بیت (علیهم السلام) را ارزشمندترین اقدام دانست و ادامه داد: گام برداشتن در راه تبلیغ، خدمت به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) است.
وی در ادامه با تشریح برنامه های فرهنگی سازمان اوقاف افزود: معاونت فرهنگی اوقاف در طول سال با توجه به ایام و رخدادهای مذهبی برنامه هایی را در سطح مساجد، بقاع و امام زادگان کشور با حضور مبلغین با برپایی خیمه ها، کارگاه های آموزشی و اجرای برنامه های متنوع برگزار می کند.
شرفخانی، همچنین تعطیلات عید نوروز را ظرفیت عظیمی برای بهره برداری از بقاع متبرکه برای تبدیل قطب فرهنگی آنها عنوان کرد و ابراز داشت: در این طرح احیاء سنت های اصیل اسلامی همچون عید نوروز و تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در راستای ارائه خدمات به مسافران، زائران و گردشگران صورت می پذیرد.
وی طرح نوروزی آرامش بهاری را الگوی مدیریتی برای مجموعه‌های مختلف فرهنگی عنوان کرد و گفت: آرامش بهاری الگوی خوبی در همدلی، همزبانی و همگرایی در ابعاد مختلف می باشد، لذا نباید از ظرفیت اماکن متبرکه فقط به یک بعد زیارتی توجه داشت بلکه طرح آرامش بهاری الگوی خوبی در اجرای مدیریت جهادی در عرصه جامعه و عموم مردم می تواند باشد.
دراین آزمون سئوالاتی از احکام استفتائات مقام معظم رهبری، احکام، نماز، روزه، خمس، محرم و نامحرم طبق نظر امام راحل، درسنامه اعتقادات آیت الله العظمی سبحانی، کتاب ریشه های انقلاب اسلامی، موفقیت در تبلیغ و اطلاعات عمومی دیده می شد.
انتهای پیام/ح