به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری در مراسم دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به تشریح سبک انتظار برای ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) زیر سایه اسلام توحیدی پرداخت و اظهار کرد: باتوجه به اصلی ترین شعار پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) مبنی براینکه شرط رستگار شدن داشتن زندگی توحیدی است، بنابراین انتظار امام زمان(علیه السلام) یعنی انتظار برای تحقق یک اسلام ناب توحیدی.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: معنای این تفکر که امام عصر با ظهور خود اسلام جدیدی به همراه می آورد این است که جامعه اسلامی و مسلمانان جهان بسیار از اسلام ناب و توحیدی فاصله گرفته اند و به همین دلیل در زمان ظهور حضرت با یک اسلام ناب و محض روبه رو شده که برایشان تازگی دارد.

حجت الاسلام ماندگاری در تعریف اسلام توحیدی بیان کرد: اسلام توحیدی به معنای این است که فرد همه تکالیفی که برعهده وی است را انجام دهد و باقی مسائل را به خواست و اراده خداوند بسپارد که تعبیر عامه آن، از شما حرکت و از خدا برکت است.

وی ویژگی های اسلام توحیدی را عدم تنبلی، عدم شریک قائل شدن برای خداوند و تلاش برای از بین بردن هم و غم برادران و خواهران دینی خود دانست و خماطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به خوبی توانسته است مردم را به سمت اسلام توحیدی نزدیک کند.

انتهای پیام/ش