به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مرکز فرهنگی هنری گل نرگس با فضاسازی و تدارک برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان از تاریخ ۲۹ اسفند ماه لغایت ۱۳ فروردین به صورت دو شیفت، از ساعت ۱۰ الی ۲۱ پذیرای زائرین و میهمانان خردسال این مکان مقدس است.

مرکز گل نرگس با فرا رسیدن نوروز و به ویژه ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به فضاسازی این مکان با شکوفه ها و هفت سین فاطمی-مهدوی پرداخته است و با توجه به اهمیت نماز در این مکان مقدس در دو نوبت ظهر و عصر نماز جماعت ویژه کودکان را با پوشش خاص برای دخترخانم ها و آقا پسرها برگزار خواهد کرد که کودکان با سجاده های خاصی که به شکل گنبد مسجد طراحی شده است به اقامه نماز جماعت میپردازند.

همچنین این مرکز با ایجاد فضایی بزرگ برای کودکان، نقاشی های گروهی تدارک دیده است که بچه ها روی بوم های تهیه شده رنگ آمیزی میکنند. موضوع این نقاشی ها در ارتباط با سفری است که به مسجد مقدس جمکران داشتند تحت عنوان بهترین سفر.

در این مرکز ماکت مسجد مقدس جمکران تهیه شده است که بچه ها با عبور از تونل انتظار، گل های نرگس را تقدیم این گنبد نمادین خواهند کرد، همچنین اجرای نمایش خلاق مهمان مادر بزرگ را با محتوای صله ارحام و دید و بازدید، و نمایش باران بهاری با محوریت وجود مقدس حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در کنار نمایش عروسکی، طرح بازی کودکان که به صورت گل بازی بچه ها با خانواده هایشان برگزار میشود را نیز در برنامه های خود دارند.

مرکز گل نرگس با توجه به مناسبت های مختلف عروسک ها و دکورهای ویژه ای متناسب با آن ایام تدارک میبیند، مانند ماکت هواپیمای حضرت امام خمینی(ره) برای دهه فجر که بنا دارد این عروسک ها و ماکت ها را در سوله ایجاد شده در مجاورت مرکز گل نرگس در معرض تماشای عموم مهمانان به ویژه کودکان قرار دهد.

از دیگر برنامه هایی که مرکز گل نرگس ویژه نوروز برای کودکان در نظر دارد توزیع بسته های فرهنگی ویژه دختران و پسران است که بسته های فرهنگی ویژه دختران با محوریت باور دختران مکلف به عفاف و حجاب شامل شال، بادکنک و نرم افزار های رنگ آمیزی است و بسته های ویژه پسران نیز با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شامل بادکنک، شکلات و یک چفیه کودکانه است که رنگ آن به رنگ آبی بوده و متناسب با گنبد مسجد است.

مرکز گل نرگس با هدف ترویج قرآن و نماز مجموعه کتاب های شعر نماز را در کنار بسته های فرهنگی تدارک دیده است، همچنین درهمین راستا طرح آیات بهاری را با قرائت آیات متناسب با بهار و همراه با ترجمه قابل فهم برای کودکان اجرا میکنند.

مرکز گل نرگس در کنار اجرای سرودهای بهاری، طرح رنگ آمیزی برای کودکان را تحت عنوان بهترین مادر دنیا ویژه ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و در روز مادر و طرح رنگ آمیزی دیگری با عنوان بهار ما توهستی ویژه حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در ایام نوروز اجرا خواهند کرد.

این مرکز با هدف بیان و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی با کاغذهای باطله موجود خمیر ساخته و در اختیار کودکان قرار میدهند تا بچه ها با آنها شکل های مختلف درست کنند، همچنین با وسایل دور ریز، بازی کلاژ را برای کودکان برگزار میکنند تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی برای بچه ها نهادینه شود.

مرکز فرهنگی، هنری گل نرگس تنها مرکزی است که برای انجام فعالیت های خود از کودکان به عنوان خادم استفاده میکند لذا در این ایام نیز بنا دارد در پایگاه های فرهنگی، هنری گل نرگس از حضور این کودکان به عنوان خادم و همچنین خادمان افتخاری دیگر که علاقه مند به فعالیت در این مرکز هستند نیز بهره ببرد که البته این خادمین افتخاری باید دارای ویژگی های خاصی باشند.

انتهای پیام/ش