به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر جمشیدی در جلسه مادران مهدوی، مادران موفق بااشاره به اینکه تمام رفتارها و افکار انسان ها ریشه در سه بعد رفتاری، هیجانی و افکاری دارد افزود: باید باور داشت که زندگی دنیوی مقدمه ای بر زندگی اخروی است که تمام این ابعاد در آن نقش دارند.

وی اظهار کرد: در قالب دینی هم با ابعاد باورهای دینی مانند اصول دین، هیجانات دینی مانند حب و بغض یا محبت اهل بیت و رفتارهای دینی مانند نماز و روزه مواجه هستیم که تمامی این ها ریشه در تفکرات و باورها و رفتارهایی که خداوند از ما خواسته دارد.

استاد دانشگاه تفاوت انسان با حیوان را در منطق و تفکر بیان کرد و گفت: طی پژوهش های انجام شده بر روی بیماران مبتلا به ام-اس به این نتیجه رسیدیم که پیشرفت بیماری در افرادی که دیندار بودند بسیار کمتر نسبت به افراد مبتلایی است که تفکر دینداری ندارند چراکه سیستم ایمنی بدن رابطه مستقیمی با ناامیدی و تفکرات ما دارد.

دکتر جمشیدی بااشاره به اینکه نخستین کاری که در درمان فکری باید انجام داد جلوگیری از اضطراب ناشی از افکار است به بیان راهکارهای کاهش و از بین بردن اضطراب و وسواس فکری پرداخت و اظهار کرد: بهترین کار جهت کاستن علائم رفتاری ناشی از استرس و اضطراب بحث مدیریت زمان و برنامه ریزی برای افکارمان است تا بتوانیم کارهای مهم و فوری را جایگزین کارهای غیر ممهم و غیر ضروری کنیم.

وی با توجه به اینکه وقتی ذهن ما دچار خطای ذهنی میشود طبیعتا خروجی ذهن ماهم دچار استرس و اضطراب و نا امیدی است بیان کرد: در بحث راهکارهای شناختی ما با شناخت خطاها به اصلاح این افکار میپردازیم تا استرس ها و اضطراب های ناشی از این خطاها از بین برود.

انتهای پیام/ش