قاسم صبری در گفت‌وگو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران به تبیین فعالیت‌های فرهنگی و هنری این مکان مقدس در ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: در تمام صحن‌های مسجد مقدس جمکران در این ایام نوروز نمایشگاه‌هایی با مضامین دینی برپاست.

مدیر آفرینش‌های فرهنگی هنری مسجد مقدس جمکران، هدف از برپایی این نمایشگاه‌ها را معرفی معارف دینی ناب به زائران نوروزی دانست و افزود: مهم‌ترین موضوعات این نمایشگاه‌ها شامل سبک زندگی اسلامی، معارف قرآنی، ایثار و مقاومت، امربه‌معروف و نهی از منکر است.

وی همچنین برپایی کارگاه‌های آموزشی در این نمایشگاه‌ها را از جمله برنامه‌های ویژه این ایام معرفی کرد و گفت: موضوعات این کارگاه‌ها شامل اقتصاد مقاومتی، اصلاح تغذیه و طب اسلامی بر اساس سفارش اهل‌بیت(علیهم السلام) و چالش‌های فضای مجازی خواهد بود.

صبری از اجرای برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در بوستان خضر خبر داد و افزود: برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در مرکز گل نرگس در بوستان خضر با محوریت صله‌رحم و ارتباط با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) اجرا خواهد شد.

وی اهدای تابلوهای خطاطی شده در این نمایشگاه‌ها را از دیگر فعالیت های هنری در ایام نوروز برشمرد و تصریح کرد: خوشنویسان مطرح استان در برنامه‌ای به نام مشق عهد حضورداشته و متن‌های درخواستی زائران را خطاطی کرده و به آن‌ها هدیه می‌دهند.

انتهای پیام/تس