به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در نخستین دقایق سال جدید مشتاقان امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) در صحن مسجد مقدس جمکران جمع شده‌اند و خیره به گنبد فیروزه‌ای گاهی آهسته و گاهی تند تند زیر لب حرف‌های دلشان را با امام خویش واگویی می‌کنند. دقایق پایانی سال ۹۵ در حالی سپری شد که در کنار این سیل مشتاقانی که از سراسر ایران در این مکان جمع شده‌اند،خادمان حضرت روزهاست به‌صورت شبانه‌روزی در حال تدارک از پذیرایی زائران عاشق مهدویت هستند.
با توجه به این‌که هرسال بر تعداد این زائران بیشتر و رغبت مردم افزوده می‌شود طبیعی است که این خدمات‌رسانی نیز با توجه به جمعیتی که به این مکان سفرمی کنند نیز افزایش یابد.

۷۰۰۰ نفر خادم در ایام نوروز به زائران خدمت می‌کنند
سید حسن موسوی رابطی تعداد خادمین خواهر را ۲ هزار و ۸۰۰ نفر و برادران را ۴ هزار و ۱۰۰ نفر اعلام کرد.
مدیر مرکز خادمین افتخاری قریب بر ۱۰۰۰نفر از این خادمین را اولین تشرف آن‌ها دانست و گفت: علاوه بر این ۱۰۰۰ نفر ،۴۰ دانش‌آموز نخبه از کرمان نیز در دارالقرآن مسجد مقدس به زائرین خدمت گذاری می‌کنند.

محسن محرری نیز از اسکان بلندمدت ۷۰۰ نفر در این مسجد خبر داد و افزود: ۷۰۰ نفر در ۱۱۲سویت می‌توانند در اقامتگاه نیمه شعبان این مسجد اسکان یابند و همچنین خدمات اقامت کوتاه‌مدت نیز برای زائران محیا است.
وی از امکانات کافی برای اقامت کوتاه‌مدت خبر داد و گفت:استراحتگاه نیمه شعبان برای دایر کردن چادرهای مسافرتی در ضلع غربی مسجد فراهم است.

خدمات فرهنگی مسجد مقدس جمکران
احمد نصیری مدیرتبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران اظهار داشت:برنامه‌های سال ۹۶ برای ۳ گروه ویژه تدارک دیده شده است که کودک و نوجوان، جوانان و خانواده شامل آن می‌شود.
وی از برگزاری برنامه‌های ویژه برای کودک ونوجوان در مرکز گل نرگس خبر داد و گفت :این برنامه‌ها با محوریت صله رحم و ارتباط با حضرت ولی عصر (عج) در قالب برنامه‌های نمایشی هر روزدراین مرکز برگزار می‌شود.
مدیرتبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران از اجرای برنامه‌های ویژه برای زوج‌های جوان خبرداد وخاطرنشان کرد: ۱۶ غرفه آموزشی در این ایام با محوریت خانواده ،مهدویت و تغذیه سالم در این مسجد مقدس برگزار می‌شود.
این روزها با شروع فصل بهار خیلی از جوانان تصمیم به آغاز فصل جدیدی در زندگی خود دارند که این مسجد مقدس را برای این پیوند مبارک نیز تدارک لازم را دیده و اتاق‌های عقد ویژه برای زوج‌ها جوان تدارک دیده شده و همه روزه می‌توانند برای جاری شدن خطبه عقدبه این مسجد مقدس مراجه کنند.

۶ هزار پارکینگ برای مسافران نوروزی
اطراف مسجد مقدس مملو از ماشین‌هایی است که هرکدام نماینده یک شهر است و پلاک‌های مختلف نشان از سیل عظیم مهمانان امام عصر(عج) است.
پارکینگ ۵ نزدیک درب۲ و پارکینگ شماره ۴ نیز جنب استراحتگاه نیمه شعبان به ۳ پارکینگ دیگر مسجد مقدس افزوده شده و آماده خدمات‌رسانی به زائران هستند.
مدیر عامل موسسه اموال،املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران نیز از عرضه ۴ نوع غذای گرم در فروشگاه بزرگ جمکران خبر داد و گفت: علاوه بر آن روزانه ۷۰۰۰ غذا نیز به صورت رایگان بین زائران و خادمین توزیع می‌شود.
شوق زائرانی که هر لحظه وارد این مکان مقدس می‌شوند حدیثی است ناگفتنی که خستگی این تلاش شبانه روزی را از تن خادمین به دربرده و امیدوارند مهمانان حضرت با خاطره‌ای خوشاز این مکان به خانه‌های خود بازگردند.
انتهای پیام/تس