به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «مهدویت و آینده جهان» بررسی مبانی و اصول اعتقاد به منجی و موعودگرایی در میان ادیان زنده دنیا است. در این نوشتار ضمن بیان اهمیت و ضرورت بحث از منجی موعود و ویژگی‌های او در ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی، به تبیین اصول و مبانی فکری و اعتقادی آموزه‌های مهدویت در چهار قالب عدالت‌گرایی، کمال‌خواهی، نجات‌بخشی و حکومت واحد جهانی پرداخته شده و تصویری قرآنی و روایی از صفات و بایسته‌های موعود آخرالزمان ارایه شده و دیدگاه‌های ادیان مختلف در این زمینه ورد بحث و بررسی اجمالی و نیز نقد و ارزیابی قرار گرفته است.

نویسنده در همین راستا به نقد دیدگاه‌های اسطوره‌ای در مورد موعود آخرالزمان در ادیان غیراسلامی و مذاهب غیرشیعی پرداخته و گستره موعودخواهی را در این ادیان با توجه به دیدگاه‌های آنان در زمینه عدالت‌گرایی، کمال‌خواهی، نجات‌بخشی و حکومت واحد جهانی و نیز دستیابی به آرمان‌شهر مورد نظر آنان، به نقد مبانی اعتقادی آنان در این زمینه پرداخته و چشم‌اندازهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مسیحیان، یهودیان و مسلمانان را در مورد برنامه حکومت جهانی موعود آخرالزمان، ترسیم نموده است. وی در این زمینه به مشترکات و اختلافات فکری این ادیان اشاره نموده و فطری بودن موعودگرایی را از نظر آموزه‌های دینی و عقلی بررسی نموده است.

چاپ دوم کتاب مهدویت و آینده جهان؛ مبانی اعتقادی موعودگرایی در ادیان به قلم حجت الاسلام روح الله شاکری زواردهی با همکاری دانشگاه معارف اسلامی در ۳۶۰ صفحه به قیمت ۱۴۰۰۰تومان منتشر شد


منبع: خبرگزاری مهر