به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام محمد نصیری از ارائه خدمات به بیش از ۱۵۰۰ زائر غیرایرانی در مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: تکریم زائرین غیر ایرانی در طول ایام عید در قالب ۶ شیفت کاری صورت می گیرد.

مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران افزود: ارائه خدمات به زائرین غیر ایرانی در طول روز از ساعت ۹ تا ۱۵ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ انجام می شود.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به زائرین غیرایرانی در ۲ بخش خواهران و برادران صورت می گیرد تصریح کرد: شبستان حضرت زهرا (سلام الله علیها) ویژه خواهران و مسجد مقام و شبستان امام علی (علیه السلام) برای ارائه خدمات به این زائران در نظر گرفته شده است.

نصیری خاطرنشان کرد: از ۱۵۰۰ زائر غیرایرانی که به مسجد مقدس جمکران مراجعه کرده اند ۹۰۰ نفر آقا و ۶۰۰ نفر خانم بوده اند.

به گفته مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد مقدس جمکران، در این ایام زائران و گردشگران از کشورهای آمریکا، عراق، بحرین، پاکستان، هندوستان، لبنان، عربستان و آذربایجان در این مکان مقدس حضور پیدا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان دفتر تکریم زائران غیرایرانی مسلط به سه زبان عربی، اردو و انگلیسی ارائه خدمات دارند عنوان کرد: این کارشناسان همه از دانش آموختگان جامعه المصطفی در مقطع دکترا هستند.

نصیری با بیان اینکه در ایام نوروز ۶۰ کارشناس به زائران غیرایرانی خدمات رسانی دادند خاطرنشان کرد: بیان معارف معنوی، اعمال و تاریخچه مسجد مقدس جمکران و پاسخ به شبهات مهدوی از جمله خدماتی است که ویژه زائران غیرایرانی در ایام نوروز ارائه می شود.

انتهای پیام/تس