به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرکز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین ملایی، مدیر گروه اهلاق این مرکز اظهار کرد: مهدویت، از یک نگاه تنها به مجموعه محدودی از معارف مربوط به امام زمان(عج) می شود که غالباً نیز در نزد مردم، تحت تأثیر جریان ظهور و علائم و نشانه های آن است.

وی افزود: اما با بررسی دقیق تر و جامع تر، مجموعه گزاره هایی که در متون اسلامی درباره آن وجود دارد می توان نگاه وسیع تری را به مقوله مهدویت لحاظ نمود. از این منظر مهدویت، مجموعه معارف حول محور امام مهدی علیه السلام است که با خود فرهنگ خاصی را نیز به همراه دارد.

سردبیر نشریه «امان» تصریح کرد: در نگاه دوم، همه موضوعات اسلامی و مسائل فردی و اجتماعی به حوزه مهدویت وارد می شوند با این فرق که همه آنها تحت نظام خاصی که محور آن حضرت مهدی(عج) است ساماندهی و اولویت بندی شده، و به همین جهت هم از نظر جایگاه و هم از نظر معرفی، بازتعریف خواهند شد. مضافاً بر آنکه هر یک از آنها از کارکردهای ویژه ای بهره مند می شوند که در غیر نظام مهدوی چنین کارکردی یا مترتب نمی شود و یا اندک خواهد بود.

وی بیان کرد: ما معتقدیم که نگاه کامل به مهدویت همین نگاه دوم است چرا که در تفکر قرآنیِ شیعه، امامت کامل کننده دین و تمام کننده نعمت دین است.

استاد مرکز تخصصی مهدویت تاکید کرد: بر همین اساس دوماهنامه «امان» وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) و تحت اشراف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و برخی دیگر از فضلا و فعالان بنام فرهنگی کشور است، از سال ۱۳۸۵ اقدام به انتشار فرهنگ و معارف مهدوی در بین دوستداران و منتظران امام زمان(عج) در سطح کشور کرده است.

وی ادامه داد: از آنجا که پس از گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این نشریه و درج موضوعات متنوع در آن؛ از طرفی تمایل زیادی از خوانندگان و محققان معارف مهدوی درباره موضوعات خاص زیاد شده و از سویی دیگر تمام این نشریه در اختیار آنها قرار ندارد، دفتر نشریه اقدام به تدوین مجموعه ای از موضوعات مهدوی و پرطرفدار نشریه کرده و در اختیار مشتاقان به معارف مهدوی قرار داده است که موضوع «بایسته های زنان منتظر» یکی از همین موضوعات است که کتاب آن منتشر شده است.

بنابر این گزارش، کتاب «بایسته های زنان منتظر» از سوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و به قیمت ۶ هزار تومان منتشر شده است.

گفتنی است، علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می توانند در قم به نشانی خیابان شهدا، کوچه آمار، بن بست شهید علیان، پلاک ۲۶ و در تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان ایتالیا پلاک ۹۸ مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های ۰۲۵۳۷۸۴۱۱۳۰ و ۰۲۱۸۸۹۹۸۶۰۰ تماس بگیرند.


منبع: خبرگزاری شبستان