به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، محسن محرری با اشاره به راه اندازی استراحتگاه نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: از سال گذشته سه ماه قبل از تعطیلات نوروز ۹۴، برنامه‌ریزی‌ها به این صورت بود که ضمن ممنوعیت نصب چادر در پارکینگ‌های ۱ و ۲، هدایت مردم به سمت پارکینگ ۴ اتفاق افتاد و این پارکینگ به عنوان استراحتگاه نیمه شعبان در نظر گرفته شد.
وی بابیان اینکه تدابیر و برنامه‌های ویژه ای برای تجهیز این استراحتگاه در نظر گرفته شد، افزود: در سال گذشته با استفاده از ظرفیت استانداری و همکاری شهرداری و اختصاص بخشی از هزینه‌ها از سوی موسسه، ترمیم و آسفالت پارکینگ انجام و سرویس‌های بهداشتی نیز به آن اضافه شد.
مدیرعامل موسسه اموال، املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه استقبال از استراحتگاه در نوروز ۹۴ و نیمه شعبان ۹۴ محقق نشد، اظهار داشت: امسال بنا شد که به هر ترتیبی ممنوعیت نصب چادر در محدوده درب ۲ و درب ۶ اتفاق بیفتد، و با طراحی بنرها مسافران به سمت پارکینگ هدایت شوند.
محرری بیان کرد: امسال در یک هفته اخیر روزانه ۴۰۰ عدد چادر مسافرتی و ۵۰۰ عدد خودرو به صورت میانگین در استراحتگاه مستقر می‌شوند، و داخل استراحتگاه‌های نیمه شعبان، حداکثر ظرفیت ۷۰۰ چادر و ۷۰۰ خودرو است.
وی گفت: این اتفاق با همکاری شهرداری، حمایت نیروی انتظامی و سد معبر ادامه‌دار است ضمن اینکه با هماهنگی شهرداری از سمت درب ۲ و درب ۶ از تردد دست‌فروشان جلوگیری به عمل‌آمده است.
محرری عنوان کرد: مقرر شده که پارکینگ ۴ مجهزتر شود، قبل از نوروز مسیر ورودی پارکینگ ۴ با هماهنگی زیباسازی شهرداری مجهز شد و اطراف پارکینگ‌ها درختکاری شد.
مدیرعامل موسسه اموال، املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران خاطر نشان کرد: امید است که این خدمات مجهزتر شود تا برای نیمه شعبان خدمات بیشتری به مسافران ارائه گردد.
انتهای پیام/تس