به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام صمدائي در كارگاه آموزش خانواده و تربيت فرزند كه با حضور مسافران نوروزی در مسجد مقدس جمكران برگزار شد به تشريح ویژگی‌های همسران ایده آل پرداخت و اظهار کرد: هم براي آقايان و هم براي خانم‌ها ویژگی‌هایی وجود دارد كه هركس اين ویژگی‌ها را داشته باشد می‌تواند هم خود همسر خوبي باشد و هم همسر خوبي تربيت كند.

محقق و پژوهشگر حوزوي يكي از اين ویژگی‌ها را خلاقيت و مداومت در محبت كردن دانست و افزود: آقايان بايد شیوه‌های محبت كردن را بياموزند و در ابراز محبت به همسرانشان نيز مداومت داشته باشند چراكه خانم‌ها تشنه محبت هستند.

صمدائي دومين ويژگي براي آقایان را توانايي خوب گوش كردن دانست و گفت: اگر آقایان توجه لازم به همسرانشان نداشته باشند و به‌خوبی به حرف‌های همسرشان گوش نكنند دچار طلاق عاطفي بين خود و همسرشان می‌شوند كه طلاق عاطفي درنهایت به جدايي زوجين ختم می‌شود.

وي در بيان ویژگی‌های ديگر براي آقایان به دو موضوع مراقبت زن در برابر نامحرم و تحسين و تشويق كارهاي زن اشاره كرد و گفت: مرد بايد به‌صورت مكرر از زحمات زن چه در تنهايي و چه در جمع قدرداني كند.

محقق و پژوهشگر حوزوي ويژگي دیگر مردان در زندگی زناشویی را اخلاق خوش دانست و تصريح كرد: اگر همه اين ویژگی‌ها در خانواده جمع باشد اما اخلاق خوش نباشد زندگي زوجين سرانجامي نخواهد داشت و به جدايي منجر می‌شود.

استاد صمدائي در ادامه به تبیین ویژگی‌های خانم‌ها در زندگی زناشویی پرداخت و ابراز کرد: ازجمله اين ویژگی‌ها اين است كه خانم‌ها به‌هیچ‌عنوان راز زندگي خود را به هیچ‌کس بازگو نكنند و مشكلات خود را داخل خانه نگه‌دارند.

وي ويژگي ديگر خانم‌ها را مداومت در اطاعت از همسر، غر نزدن، قناعت كردن، تشكر و قدرداني از زحمات همسر و رسيدگي جنسي دانست و افزود: اگر خانم‌ها به موضوع جنسي اهميت بدهند و مراعات همسرانشان را بكنند موارد ديگر به‌راحتی انجام می‌شود.

محقق و پژوهشگر حوزوي عامل ديگر براي حفظ حرمت خانواده را انتخاب نام مناسب براي فرزندان دانست و تصريح كرد: والدين علاوه بر اینکه بايد نام مناسب براي فرزندان خود انتخاب كنند بايد در به کار بردن آن نام نيز دقت كنند و با احترام فرزندان خود را صدا بزنند.

استاد صمدائي ادامه داد: براي اينكه بتوانيم فرزندان خوبي تربيت كنيم بايد از ویژگی‌های خاصي برخوردار باشيم كه ازجمله اين ویژگی‌ها آگاهي از شيوه تربيت، وقت گذاشتن براي فرزندان و تلاش و كوشش برای تربیت اسلامی آن‌هاست.

انتهای پیام/ش