به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران آیت‌الله کاظم صدیقی در مراسم شب  لیله الرغائب در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: بهار روح و معنویت انسان‌ها در ماه رجب آغاز می‌شود و برای این تحول نیاز است در دعاها سیروتفکر کافی داشته باشیم.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به کلام حضرت علی(علیه السلام) افزود: انسان‌ها برای اینکه درمسیرهدایت قرار بگیرند نیازمند توفیق و توجه خداوند هستند و توبه گام اول این توفیق است.

وی اولین رکن توبه را رسیدن به ندامت دانست و گفت: رسیدن به این اصل که انسان دچار اشتباه و خطا بوده و ابراز پشیمانی کند و درراه اصلاح نفس قدم بردارد یکی از نشانه‌های ندامت انسان است.

آیت‌الله صدیقی با هشدار به جوانان برای بهره بردن از فرصت‌های جوانی خاطرنشان کرد: در برخورد با فرصت‌ها باید اراده و عزم برای استفاده از این فرصت داشته باشید و بدانید هدر دادن فرصت‌ها نوعی استهزاء خداوند و نعمت حیات محسوب می‌شود.

امام‌جمعه موقت تهران ارتباط با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در چنین مناسبت‌های دینی فرصتی برای تزکیه نفس دانست و تصریح کرد: جوانان باید از این ارتباط برای ارتقاء معرفت دینی خود مدد بجویند و باید در این راه از توسل غافل نشوند.

وی تنها راه توبه واقعی را ارتباط صحیح با سرچشمه وحی معرفی و بیان کرد: حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) و فرزندان مطهر ایشان تنها راه رسیدن به حقیقت کامل است و ما باید به این واقعیت ایمان بیاوریم.
آیت‌الله صدیقی ماه رجب ،شعبان و رمضان را بهار دل‌ها خواند و افزود: نباید از فرصت پیش رو غافل شویم و این سه شب، لیله الرغائب، لیله الرحمه و لیله قدر در این سه ماه بهترین شب‌ها برای رسیدن به رضایت حق‌تعالی است.
وی درک شب لیله الرغائب را دروازه ورود به شب لیله الرحمه و لیله القدر دانست و گفت: باید برای درک بهتر شب‌های لیله الرحمه و لیله القدر معرفت و درجه اهمیت استغفار را درک کرده و برای داشتن یک توبه نصوح از ذکر استغفار و روزه ماه رجب غافل نشویم.
انتهای پیام/تس