به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در سالروز شهادت امام هادی (علیه السلام) مراسم عزاداری و سوگواری آن حضرت با حضور خیل کثیری از عاشقان و منتظران امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این مراسم که پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد مقام برگزار شد، مداح اهل بیت(علیهم السلام) حاج عباس محمدی پور به مرثیه سرایی در سوگ جد امام زمان(علیه السلام) پرداخت.

در کتاب المناقب و بحار الانوار آمده که امام هادی‌(علیه السلام) فرزند امام جواد(علیه السلام) در ۱۵ ذیحجه سال ۲۱۲ هجری در مدینه به دنیا آمد و درسوم رجب سال ۲۵۴ در سن ۴۱ سالگی در شهر سامرا بر اثر زهری که به آن‌ حضرت دادند، به شهادت رسیدند و در منزلشان در سامرا واقع در شمال عراق، به خاک سپرده شدند.

امام هادی(علیه السلام) یکی از مظلوم ترین امامان شیعه است که در زمان حیات و پس از شهادتشان مورد ظلم و ستم مستکبران قرار گرفتند؛ مظلومیت امام هادی(علیه السلام) فقط به دوران امامت ایشان منتهی نشد و پس از شهادت غریبانه و مظلومانه ایشان نیز، ستمگران عالم از هرگونه جنایتی در حق امام دهم شیعیان دریغ نکردند که ساخت آلبومی موهن علیه امام هادی(علیه السلام) و تخریب مرقد منور ایشان در سامرا گوشه ای از مظلومیت این امام همام است.

انتهای پیام/ح