به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران به تبیین ویژگی‌های ماه رجب پرداخت و اظهار کرد: در روایات تأکید شده است که ماه رجب ماه تخلیه دل از گناهان و کینه‌ها است. در این ماه خداوند گناهان مؤمنان را می‌بخشد و این ماه، ماه توبه و استغفار از تمام گناهان و اشتباهات است.

وی ادامه داد: در این ماه خداوند به ازای هرروز روزه گرفتن، زمین وسیعی را در بهشت به بندگان اعطا می‌کند و در این ماه هر کس صدقه دهد، ثواب روزه را به او می‌دهند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) ماه رجب را ماه خویش می‌خوانند، بیان کرد: چرا که هر مناسبت و عملی در این ماه با وجود مقدس آن حضرت پیوند دارد؛ به‌ویژه بعثت آن وجود گرامی در این ماه که آغاز نجات عالم هستی از جهل و ظلمت شد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد خاطرنشان کرد: سایر ویژگی‌های ماه رجب در نگاه پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) عبارتند از «ماه حرام»، «بهترین زمان انجام عمره»، «موسم عذرخواهی»، «فرصت تکمیل خوبی‌ها» و… که امیدواریم بتوانیم از لحظه لحظه این ماه مبارک استفاده کرده و خودمان را برای ورود به ماه شعبان و رمضان آماده کنیم.

انتهای پیام/ح