به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، به نقل از وارث، چهارمین همایش ملی مهدویت در سه محور علمی، ادبی شامل شعر، داستان، قطعه ادبی (متن ادبی، دل‌نوشته، خاطره) و هنری شامل فیلم کوتاه، عکس و گرافیک (طراحی، نقاشی، طراحی پوستر، تذهیب و نگارگری) برگزار می شود.

انبیاء و آخرالزمان، وعده های قرآنی مرتبط با آخرالزمان، وضعیت ادیان و اقوام در آخرالزمان، جبهه حق و باطل در آخرالزمان، تبیین وضعیت ها در آخرالزمان، رجعت و آخرالزمان و بایسته های رفتاری از محورهای این همایش است.

علاقه‎مندان می‎توانند آثار علمی و ادبی خود را تا ۱۲ اردیبهشت‎ سال ۹۶ به صندوق الکترونیکی anwarmahdi@chmail.ir  و آثار هنری خود را به دبیرخانه دائمی این همایش به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکده علوم پزشکی تهران ارسال کنند.

این همایش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران و با همکاری کانونهای مهدویت دانشجویی کشور برگزار می شود.

«سیدمهدی میرمحمدی» معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزاری همایش های مهدویت در دانشگاه ها را موجب اشاعۀ فرهنگ مهدویت میان دانشجویان دانست گفت:‌ هدف از برگزاری همایشهای مهدویت ایجاد یک شبکه ارتباطی میان دانشجویان با کارشناسان مهدویت است و دانشجویان با حضور در این همایشها فرهنگ مهدویت را گسترش می‌دهند.

وی از فعالیت ۲۰ ساله مرکز انتظار موعود سخن گفت و یادآور شد: این مرکز در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در راستای مضامین موعود، انتظار و مهدویت فعالیتهای علمی و ترویجی را در میان دانشجویان گسترش داده و نشستها و برنامه‎ های مختلفی را در این راستا اجرا کرده است که از جملۀ آن برگزاری سومین همایش سراسری مهدویت به مناسبت ایام اربعین حسینی با محوریت نقش امام حسین (ع) در مهدویت و امر ظهور بوده است.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: نشریه «گل نرگس» که به همت هیئت تحریریه دانشجویی در ۲۰ سال گذشته منتشر شده، همچنان سهم مهمی در ترویج فرهنگ مهدویت دارد و این نشریه که به صورت دو فصلنامه منتشر می‌شود، به مراکز فرهنگی سراسر کشور ارسال و تاکنون دانشجویان بسیاری را جذب و مخاطب خود را پیدا کرده است.

وی برگزاری ۱۰ همایش از سوی مرکز انتظار را یکی دیگر از فعالیتهای این مجموعه فرهنگی دانست و گفت: سال گذشته نیز همزمان با برگزاری دومین همایش مهدویت از فعالیتهای علمی و پژوهشی دانشجویان در دوازدهمین همایش دکترین مهدویت تجلیل شد و دانشجویان در این همایش بیش از ۱۰۰ مقاله ارائه دادند.


منبع: خبرگزاری تسنیم