به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رضا پاینده به تشریح برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسجد مقدس جمکران در ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: این ستاد از یک ماه قبل از اسفند جلساتی را در راستای برنامه ریزی و ایجاد آمادگی برای خدمت به زائرین و نمازگزاران در ایام نوروز برگزار کرد.

وی افزود: تعداد ۱۰۰ هزار بروشور تحت عنوان فتوای علما چاپ‌شده است که تعداد ۲۰ هزار نسخه از آن بروشورهایی تحت عنوان تاج بندگی بود که محتوای آن فتوای علما و مراجع و آیات قرآنی در رابطه با حجاب و عفاف و همچنین اهمیت مسجد مقدس جمکران بود که در ایام نوروز میان مسافران و زائران توزیع شد.

دبیر ستاد امربه‌معروف تصریح کرد: این بروشورها حاوی ۱۰ متن از فتوای همه علمای بزرگ از جمله حضرات آیات عظام امام خامنه‌ای، مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، بهجت، سیستانی و فاضل لنکرانی است که در طول سال نیز بین زائران این مکان مقدس توزیع خواهد شد.

پاینده با اشاره به وجود ستادهای فعال خواهران و برادران در درب های ورودی مسجد مقدس جمکران بیان کرد: در این ایام غرفه‌هایی نیز بر پا شد که هرروز از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب مشاوره‌های رایگان در زمینه عفاف و حجاب، مشکلات قضایی و مسائل حقوقی با حضور وکلای پایه‌یک دادگستری که به‌عنوان نیروی امربه‌معروف و به‌صورت افتخاری در مسجد فعالیت می کنند ارائه می شد.

وی اظهار کرد: در ایام نوروز ستادهایی در مجاورت درب های دو، سه و پنج مسجد مقدس جمکران مستقر بود و تعداد زیادی از برادران و خواهران ستاد امربه‌معروف در این ستادها به امر تذکر لسانی و توزیع هدایا به زائرین و مسافران نوروزی پرداختند.

پاینده با بیان اینکه در هریک از ستادها بین ۵ تا ۶ نیرو از تاریخ ۲۷ اسفند الی ۱۴ فروردین‌ماه فعالیت مستمر داشتند ادامه داد: در ایام نوروز معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز طرح هر زائر یک آمر به معروف را اجرا کرد که طی آن افراد علاقه‌مند اعلام آمادگی خود را از طریق ثبت نام در یک آدرس تلگرامی انجام دادند که نزدیک به ۵ هزار نفر از خواهران و برادران در این طرح ثبت نام کردند.

انتهای پیام/ش