به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حسین بنی حسن با اشاره به اینکه قرآن و حدیث دو منبع گران‌سنگ شناخت دین به شمار می‌روند که قرین یکدیگر بوده و باهم پیوندی ناگسستنی دارند، اظهار کرد: بدیهی ست که ترویج معارف تابناک دینی جز با تعلیم آموزه‌های وحیانی قرآن و شناخت معارف عمیق روایی حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با توجه به نهضت فراگیر و مبارک انس با قرآن و تأکید رهبر معظم انقلاب بر این امر، ضرورت ارائه محتوای جامع و کاربردی در عرصه‌های مختلف قرآن و حدیث اجتناب‌ناپذیر است. ازاین‌رو مسجد مقدس جمکران با اجرای طرح «طلیعه انس» بر مبنای کتاب هرروز با قرآن و عترت مؤسسه نورالثقلین، کوشیده است تا در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و انس با قرآن کریم گام بردارد.

مدیر منابع انسانی مسجد مقدس جمکران به اهداف برگزاری طرح طلیعه انس اشاره کرد و گفت: نهادینه شدن فرهنگ انس با قرآن و گسترش تربیت قرآنی در بین کارکنان و خانواده‌های آنان، گسترش و عمق‌بخشی به شناخت آموزه‌های قرآنی به‌عنوان مهمترین کتاب دینی و زندگی، ایجاد فضای مناسب و سالم رقابتی با برگزاری مسابقات ، آشنایی با کلام الهی، هدایـت با نور قرآن، تربیت صحیح، زندگی سعادتمندانه، بازدارندگی از گناه و زنده ساختن دل و خرمى دل‌ها ازجمله اهداف ترسیم‌شده برای اجرای این طرح معنوی است.

بنی حسن با اشاره به اینکه کتاب هرروز با قرآن در جشن میلاد باسعادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به کلیه خانواده‌ی خادمان اهدا و از آنان برای شرکت در طرح غیرحضوری یک‌ساله طلیعه انس دعوت شد، بیان کرد: این طرح سال گذشته هم‌زمان با میلاد باسعادت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) باهدف مطالعه روزانه یک موضوع از کتاب و با شرکت ۸۰ نفر از خادمان و خانواده‌های آن‌ها در مدت یک سال اجرا شد.

وی افزود: سؤالات مسابقه در پایان هرماه از طریق اتوماسیون اداری برای خادمین ارسال و پاسخنامه‌ها در زمان مقرر دریافت می‌شد.

مدیر منابع انسانی مسجد مقدس جمکران به جوایز طلیعه انس اشاره کرد و گفت: جایزه ویژه این طرح کمک هزینه سفر به کربلای معلی برای خانواده برتر و به تعداد افراد خانواده است. جایزه دوم جایزه خادم برگزیده است که شامل کمک هزینه سفر به کربلای معلی است و سه جایزه نقدی نیز به فرزندان برگزیده خادمان اهدا خواهد شد.

بنی حسن گفت: سایر جوایز این طرح نیز شامل سه کمک هزینه سفر مشهد مقدس به ترتیب امتیاز نفرات برتر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از برگزیدگان –در پایان دوره – در جشن خانواده مهدوی با حضور تولیت مسجد مقدس جمکران با اهدا لوح تقدیر و گواهینامه پایان دوره تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/ش