حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا زنگنه در گفت وگو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران ضمن تبریک فرارسیدن ایام مبعث پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله) به بیان تفاوت‌ها و شباهت‌های میان مبعث و ظهور امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اینکه بعثت رسول خدا در تاریخ انبیاء و حقیقت انسان یک جایگاه بسیار مهم و به‌عنوان کامل‌ترین دین است لذا تا پایان دوره زندگی انسان در دنیا پاسخگو است و بحث مهدویت و ظهور یکی از مهم‌ترین موضوعات مبعث است.

این محقق و پژوهشگر مهدوی ادامه داد: از همین جهت آیات قرآن که بر پیامبر خدا(صلی‌الله علیه و آله) نازل‌شده و سلسله پیام‌هایی که رسول خدا آورده‌اند برای این است که انسان به کمال برسد که نقطه پایانی کمال انسان هم همان ظهور و وجود مقدس حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) است.

زنگنه در تشریح تفاوت‌های ظهور و کیفیت آن با مبعث اظهار کرد: در زمان حیات مبارک حضرت محمد (صلی‌الله علیه و آله) به‌عنوان پیامبر و امام، همه اهدافی که برای دین داشتند محقق نشد اما در دوره ظهور تمام آن اهداف محقق می‌شود.

وی با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) مبنی بااینکه دوره امامت حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) مهم‌تر از بعثت است افزود: این بدین معنا است که تمام اهدافی که برای دین در زمان پیامبر خدا مطرح‌شده بود اجرا نشد، اما در دوره ظهور اجرا خواهد شد.

این محقق و پژوهشگر مهدوی در ارتباط با رابطه بعثت و ظهور در بعد حکومت و ابزار و راهبردهای آن بیان کرد: قطعاً طرح‌های راهبردی حکومت اسلامی که مبانی آن را رسول خدا طراحی کرده است همان طرح‌های راهبردی امام زمان (علیه‌السلام) است و در حقیقت عملیاتی شدن این اهداف در زمان ظهور اتفاق می‌افتد.

زنگنه با اشاره به اینکه حکومت جهانی مهدی موعود به مستضعفان وعده داده‌شده است اظهار کرد: وجود مقدس رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله) وقتی مبعث را برای اقامه قسط مطرح می‌کنند، این طرح راهبردی حکومتی است که به دلیل ظرفیت‌هایی که در آن زمان مناسب نبود انجام‌نشده است لذا وجود مقدس امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) طرح‌های رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله) را با ظهور پر خیروبرکتشان عملیاتی خواهند کرد.

انتهای پیام/ش